Ziemeļvalstu čempionāts cīņā notika Daugavpilī Sporta ziņas

546
Ziemeļvalstu čempionāts cīņā notika Daugavpilī
4.maijā, Daugavpils Olimpiskais centrs uzņēma cīkstoņus, kuri bija ieradušies no 8 Ziemeļeiropas valstīm, tajā skaitā arī spēcīgākie kadetu un junioru nacionālo izlašu sportisti, kuri gatavojas Eiropas čempionātiem. Kopā cīņā devās vairāk kā 200 cīkstoņi.

Svarīgi, ka šis Ziemeļvalstu čempionāts cīņā ir iekļauts Starptautiskās Cīņas savienības (United World Wrestling) kalendārā. Īpaši svarīgi atzīmēt, ka šīs Ziemeļvalstu cīņas sacensības Latvijā notika pirmo reizi.
Patiess prieks, ka Daugavpils sportisti šajā čempionātā pierādīja savu cīņassparu un izcīnīja vairākas medaļas.

Brīvajā cīņā, svara kategorijā līdz 48 kg, 1. vietu izcīnīja Aleksandrs Šinkorenko (tr. Jevgenijs Novajonoks). Šajā pat grupā 3. vietu ieguva Ainis Kulikovskis (tr.Sergejs Kursītis). Brīvajā cīņā svara kategorijā 51 kg, 3. vietu ieguva Aleksejs Gultajevs (tr.Jevgenijs Novajonoks). 60 kg kategorijā zelta medaļu ieguva Ričards Pobjarzins (tr.Sergejs Kursītis).
Brīvajā cīņā 65 kg svara kategorijā 1. vietu izcīnīja Gaidars Mamedovs (tr.Sergejs Kursītis). 80 kg kategorijā brīvajā cīņā 1. vietu ieguva Raimonds Sproģis (tr.Sergejs Kursītis).
Grieķu-romiešu cīņā tika izcīnīta bronzas medaļa, kuru ieguva Artūrs Šeskens (tr.Dmitrijs Lapa).

Īpašs paldies jāsaka ne tikai čempionāta dalībniekiem, bet arī treneriem, tiesnešiem un visiem, kuri palīdzēja čempionāta organizēšanā un norisē!