Šobrīd Daugavpilī

Latvijas volejbola čempionāta finālā neizšķirts Sporta ziņas

291
Latvijas volejbola čempionāta finālā neizšķirts

“Optibet” Latvijas čempionāta vīriešiem otrajā finālcīņā Jūrmalā uzvaru svinēja “RTU/Robežsardze/Jūrmala”, sērijā ar “Ezerzeme”/DU panākot neizšķirtu 1-1.

“RTU/Robežsardze/Jūrmala” pārspēja “Ezerzeme”/DU ar rezultātu 3-1 (25:22, 27:25, 22:25, 25:23).

Spēle sākās ar mājinieka Jēkaba Dzeņa gūtu punktu uzbrukumā, taču drīz iniciatīvu pārņēma daugavpilieši un pēc Andra Širjakova un Antona Nazarova blokiem panāca 6:2. Pēc Oļega Klopova bloka mājinieki pietuvojās līdz 11:12, Pēc Patrika Pinkas “eisa” un Ērika Voroņko kļūdas uzbrukumā izvirzījās vadībā (16:15). Līdzīgā spēlē uzvaras kausus mājinieku pusē nosvēra Gata Slavēna serves seta beigās, gūstot piecus punktus pēc kārtas un pēc Pinkas bloka pret Širjakovu “RTU/Robežsardze/Jūrmala” uzvarot ar 25:22.

Arī otro setu pēc Matīsa Gabdulļina māņu sitiena ar 27:25 uzvarēja jūrmalnieki, taču nevienā brīdī rezultāta starpība kādas no komandām labā nepārsniedza trīs punktus – 5:2 pēc Gabdulļina uzbrukuma jūrmalnieku labā. Setā mājinieku uzbrukuma līderis guva desmit punktus, pēc otrā seta uzrādot fantastisku uzbrukumu efektivitāti (16/20).

Trešo setu ar divu punktu pārsvaru sāka mājinieki, taču pēc divām Pinkas kļūdām uzbrukumā, kā arī Voroņko “eisa” pirmo reizi vadību setā ieguva daugavpilieši – 7:6. Pēc tam jūrmalniekiem tikai reizi (10:9) pēc Armanda Rokjāna un Voroņko kļūdām uzbrukumā izdevās izvirzīties vadībā. Pēc Rokjāna sekmīga uzbrukuma un 23:16 “Ezerzeme”/DU vadībā mājinieki divreiz pēc Roberta Kļaviņa uzbrukumiem samazināja punktu starpību līdz diviem, taču Sandis Vilcāns uzbrukumā panāca uzvaru viesiem – 25:22.

Mājinieki vairāk punktu guva ar servi (8:4), bet vairāk arī kļūdījās (35:28). Laba un izcila servju uzņemšana šodien bija jūrmalniekiem, attiecīgi 73% un 35%, bet viesiem – 56% un 22%.

Ceturtais sets bija vislīdzīgākais, nevienai no komandām neiegūstot lielāku pārsvaru par diviem punktiem. Neizšķirtu sērijā ar sekmīgu uzbrukumu panāca Gabdulļins – 25:23.

Uzvarētāju rindās 26 punktus sakrāja Gabdulļins, 13 punktus guva Pinka, bet 12 punktus – Kļaviņš. Rezultatīvākais viesiem ar 19 gūtiem punktiem bija Širjakovs. 13 punktus sakrāja Rokjāns, 12 – Voroņko un 10 – Nazarovs, sešreiz izceļoties blokā.

Trešā finālsērijas spēle norisināsies 15.aprīlī Daugavpils Bērnu un jaunatnes sporta skolā plkst.16:00.

Informācija: Latvijas volejbola federācija