Šobrīd Daugavpilī

„Kāpas trīsdienās” pirmo reizi uzvar latviete Signe Sirmā un igaunis Lauri Silds Sporta ziņas

46

Noslēgušās Baltijā populārākās un lielākās orientēšanās sacensības „Kāpas trīsdienas”, kas no 28. līdz 30. jūnijam Daugavpilī pulcēja vairāk nekā 1850 dalībnieku no 12 valstīm. Elites grupās pirmoreiz triumfēja Signe Sirmā un Lauri Silds.

Trīs dienas ilgajās sacensībās elites grupās intriga par uzvaru kopvērtējumā saglabājās līdz pat finišam. Pirmajā dienā gandrīz 35 grādu karstumā Jaunās Forštates mežos, kas izcēlās ar ļoti detalizētu apvidu un līdz ar to ar sarežģītu distanci, vīriem ātrāks bija igauņu orientierists Lauri Silds, kurš šajās sacensībās pārstāvēja orientēšanās klubu „Alūksne”. Viņš 6,6 km garo distanci veica 32 minūtēs un 45 sekundēs. Minūti un sekundi vēlāk finišēja Ilgvars Caune (“Azimuts OK-Sm BJSS”), bet trešajā vietā, no uzvarētāja atpaliekot par 2 minūtēm un 36 sekundēm, finišēja 11. kārtējais „Kāpas trīsdienu” čempions Mārtiņš Sirmais (“Meridiāns OK/CPSS”).

Sacensību otrajā dienā, kas elites grupām bija iekļautas pasaules ranga ieskaitē, cīņā par vietu uz goda pjedestālu kopvērtējumā ar uzvaru ielauzās Jānis Tamužs (“Ozons”), kurš par piecām sekundēm apsteidza Ilgvaru Cauni, savukārt trešajā vietā Mārtiņš Sirmais, no uzvarētāja atpaliekot par astoņām sekundēm. Tikmēr Lauri Silds finišēja tikai ceturtais, zaudējot 55 sekundes.

Viss izšķīrās trešās dienas sacensībās garajā distancē, kur sportistiem elites grupā bija jāveic 11,4 km. Pārliecinoši uzvarēja igaunis Jirgens Jonass (OK Võru), otrajā vietā Jānis Tamužs, kurš par sekundi apsteidza Lauri Sildu, bet Ilgvars Caune finišēja ceturtais, savukārt Mārtiņš Sirmais – septītais. Tas arī ļāva Lauri Sildam pirmo reizi kļūt par „Kāpas trīsdienas” čempionu, kopvērtējumā par 51 sekundi apsteidzot Ilgvaru Cauni un par 2 minūtēm un trim sekundēm – Jāni Tamužu. Savukārt Mārtiņš Sirmais pirmo reizi šajās sacensībās palika ārpus goda pjedestāla – viņam ceturtā vieta.

Tikpat saspringta cīņa par uzvaru kopvērtējumā izvērtās dāmām elites grupā. Pirmajā dienā triumfēja Laura Puķīte (“Ozons”), kura 5 km distanci veica 32 minūtēs un 42 sekundēs. Minūti un deviņas sekundes no uzvarētājas atpalika Signe Sirmā (“Alnis OK-JNSC”), bet desmit sekundes aiz viņas – aizvadītā gada „Kāpas trīsdienas” čempione un deviņkārtējā šo sacensību uzvarētāja Aija Skrastiņa. Otrajā dienā uzvarēja “Alnis OK-JNSC” pārstāve Elza Ķuze, kura Signi Sirmo pārspēja par nepilnām divām minūtēm. Trešā finišēja Laura Leiboma (OK “Kāpa”), uzvarētājai zaudējot trīs minūtes un 33 sekundes, bet Aija Skrastiņa šoreiz palika piektā (+04:02). Sacensību noslēdzošajā dienā Aija Skrastiņa darīja visu, lai izcīnītu savu desmito „Kāpas trīsdienas” čempiones titulu. 8,4 km garajā distancē viņa uzvarēja pārliecinoši, Signi Sirmo apsteidzot par divām minūtēm un divām sekundēm, taču ar to izrādījās par maz, – vien nieka astoņas sekundes Aiju šķīra no čempiones titula, nododot to Signes Sirmās rokās, kurai šis ir pirmais visaugstākais goda pjedestāls „Kāpas trīsdienās”! Trešajā vietā Laura Leiboma, kura izcīnīja arī trešo vietu kopvērtējumā.

Paralēli sacensībām orientēšanās skrējienā notika arī TakuO un MTBO jeb velo orientēšanās. MTBO trīs dienu kopvērtējumā elites grupās triumfēja Jons Maišelis un Gabriele Andrašuniene. „Kāpas trīsdienas” laikā norisinājās arī Baltijas un Latvijas velo orientēšanās čempionāts sprinta distancē. Uzvaru Baltijas čempionāta elites grupās izcīnīja Jonas Maišelis un Sāra Ilihietanena, savukārt Latvijas čempionu tituli tika Andrim Sarksņam un Jūlijai Matvijenko.

„Kāpas trīsdienas” orientēšanās klubu ieskaitē spēcīgākā titulu izcīnīja „Ozons”, otrajā vietā „Alnis OK-JNSC”, bet trešajā – „Madonas BJSS/OK Arona”. Spēcīgākās ģimenes tituls atkal Krūmiņu ģimenes (Kristaps, Jānis, Linda un Laura Krūmiņi) kontā, savukārt aizraujošās „Kāpas trīsdienas” sprinta stafetēs, kurās piedalījās 120 komandas, triumfēja komanda „Asā mērcīte”.