Šobrīd Daugavpilī

EZERZEME/DU IEKĻŪST BALTIJAS LĪGAS PUSFINĀLĀ Sporta ziņas

307
EZERZEME/DU IEKĻŪST BALTIJAS LĪGAS PUSFINĀLĀ

Baltijas Vīriešu volejbola līgas (BVVL) ceturtdaļfināla barjeru svētdien pārvarēja SK “Jēkabpils Lūši” un “Ezerzeme”/DU, bet “RTU Robežsardze/Jūrmala” piekāpās galvenajai favorītei Tallinas “Selver/TalTech”.

Arī BVVL ceturtdaļfināla atbildes spēlē “Ezerzeme”/DU cīņā ar Toma Švana pārstāvēto “Parnu VK” izbraukumā aizspēlējās līdz pieciem setiem. Šoreiz atšķirībā no cīņas Daugavpilī uzvaru svinēja “Ezerzeme”/DU. “Zelta setā” noteicēji laukumā bija daugavpilieši, iekļūstot pusfinālā.

Trešo setu mājinieki pēc Švana uzbrukuma sāka ar 5:1, taču daugavpilieši drīz atspēlējās (6:6). Mājinieki guva trīs nākamos punktus, vēlāk panākot arī 15:11 pārsvaru, taču arī šoreiz Daugavpils volejbolisti nodemonstrēja raksturu un atspēlējās (16:16). Mājinieki vēlreiz panāca ievērojamu pārsvaru (23:20), taču “Ezerzeme”/DU atspēlējās arī šoreiz, gūstot trīs punktus pēc kārtas, un seta pēdējo punktu guva Ēriks Voroņko – 30:28. Piektajā setā pārsvaru daugavpilieši panāca, pēc 5:5 gūstot četrus punktus pēc kārtas, un tuvāk par diviem punktiem pērnaviešus nepielaida. Tā saucamajā zelta setā Daugavpils klubs uzvarēja ar 15:9, iekļūstot pusfinālā.

“Pēc pirmā zaudētā seta puišiem teicu, ka tagad jālien ārā no pagraba, pēc uzvaras otrajā setā –, ka jāsper nākamais solis uz augšu. Tomēr trešais sets ievirzījās sliktās sliedēs, un puišiem teicu, lai viņi dara, ko grib, bet šis sets ir jāvinnē. Viņi to paveica,” par cīņu stāsta “Ezerzeme”/DU komandas treneris Rihards Puķītis.

“Švana serve ir fenomenāla. Trešajā setā viņu nevarēja apturēt ne ar pārtraukumiem (paņēmu divus), ne maiņām. Uzvarējām, bet nākamajā setā atkal Švans iznāca un mūs piebeidza ar savām servēm,” bijušo Latvijas izlases kapteini slavē Puķītis.

“Arī piektais sets nebija no vieglajiem, bet, tāpat arī “zelta setā”, nostrādāja maiņas. Maiņu iespēju nebija daudz, tikai čaļi, kuri Baltijas līgā pat īsti spēlējuši nebija, taču visi, kas nāca laukumā, ļoti palīdzēja. Cēlāju Mārtiņu Jansonu nomainīju bloka pastiprināšanai, un pat trīs izspēles aizvadījām bez cēlāja – tik veiksmīga iznāca maiņa. Sestajā setā puiši izvilka visas savas slēptās rezerves, un, pat ja zaudētu “zelta setā”, neko sliktu nevarētu pateikt,” savu komandu uzteic treneris.

“Ļoti cerēju, ka Tartu nolūzīs un pretī nāks lietuvieši. TTU zāle nevienam nav patīkama. Tā būs gan mums, gan Tartu komandai. Nav daudz laika gatavoties – jau piektdien jāspēlē,” saka Puķītis.

Pusfinālā “Ezerzeme”/DU spēlēs pret Tartu “Bigbank” komandu 1.martā plkst.20.00. Spēles tiešraidi būs iespējams vērot ŠEIT.

Informācija: Latvijas Volejbola federācija