Daugavpils sportisti izcīna uzvaras Latvijas izpletņlēkšanas čempionātā Sporta ziņas

568
Daugavpils sportisti izcīna uzvaras Latvijas izpletņlēkšanas čempionātā

26. un 27. jūlijā Daugavpils lidlaukā "Grīva" notika Latvijas atklātais izpletņlēkšanas čempionāts, ko rīkoja klubs “D.I.S.K.” sadarbībā ar Daugavpils pašvaldības iestādi “Jaunatnes lietu un sporta pārvalde” un biedrību “Latvijas Izpletņlēkšanas Federācija” (LIF). Sacensībās piedalījās 22 sportisti no Daugavpils, Rīgas, Jelgavas un citām Latvijas pilsētām, kā arī ārvalstīm.

Čempionāta programmā bija: grupas akrobātikas figūru veidošana uz ātrumu no 2500 metru augstuma un piezemēšanās precizitātes sacensības.

• “SKY MUTANT” (Uldis Gorbāns, Kaspars Bērziņš, Jānis Kurtišs),
  • “FLIGHT 2” (Ivo Ozoliņš, Antonijs Jegorovs, Gļebs Galaktionovs).

Piezemēšanās precizitātē sacentās 21 dalībnieks, kas tika sadalīti divās kategorijās pēc kupolu noslodzes (wingload).

Grupas akrobātikā uzvarēja komanda "Skalpeļ", kuras sastāvā bija divi daugavpilieši – Jevgeņijs Hatkevičs un Konstantīns Šancillo, kā arī Ivans Oļeičenko no Rīgas. Komanda izcīnīja uzvaru ar izcilu rezultātu – 75,40 sekundes.

2. vietu izcīnīja komanda “3 ZVAIGZNES”, kuras sastāvā bija rīdzinieki Vladimirs Krasniks, Jelizaveta Čerkasova un daugavpilietis Vadims Siņica. Viņi veica savu lēcienu 77,49 sekundēs.

3. vietu ieguva komanda “BIPLAN”, kuras sastāvā bija daugavpilietis Donāts Larionovs kopā ar rīdzinieku Maksimu Zamišļajevu un Sergeju Žarovu no Liepājas. Viņi sasniedza rezultātu 84,94 sekundes.

Uzvarētāji tika apbalvoti ar kausiem un naudas balvām.

Sacensībās par piezemēšanās precizitāti ar kupolu noslodzi līdz 1.3 triumfēja Donāts Larionovs no Daugavpils, kurš ar izcilu rezultātu (46 punkti) ieguva 1. vietu. Maksims Zamišļajevs no Rīgas ar 40 punktiem ieguva 2. vietu, savukārt 3. vietu izcīnīja Kims Usačevs no Jelgavas ar 32 punktiem.

Kategorijā ar kupolu noslodzi virs 1.3 Daugavpils sportists Jevgeņijs Hatkevičs izcīnīja 1. vietu ar 40 punktiem, apliecinot savu augsto meistarību. 2. vietu ieguva Vladimirs Krasniks no Rīgas ar 34 punktiem, bet 3. vietu – Timurs Pčolkins arī no Rīgas ar 24 punktiem.

Daugavpilieši šajās sacensībās parādīja izcilu sagatavotību un meistarību, izcīnot uzvaras abās piezemēšanās precizitātes kategorijās, kā arī grupas akrobātikā. Visi uzvarētāji tika apbalvoti ar kausiem, medaļām, diplomiem un naudas balvām.

Čempionāts norisinājās veiksmīgi, bez incidentiem, kas apliecina augsto organizācijas līmeni un dalībnieku profesionalitāti.

Rezultāti un dalībnieku pozitīvās atsauksmes liecina, ka Daugavpils ir nozīmīgs izpletņlēkšanas sporta centrs Latvijā, un šādi pasākumi veicina gan sportistu izaugsmi, gan sporta veida popularizēšanu plašākai sabiedrībai.