Šobrīd Daugavpilī

Daugavpils sportisti izcīna uzvaras Latvijas čempionātā krosa skrējienā Āraišos Sporta ziņas

126
Daugavpils sportisti izcīna uzvaras Latvijas čempionātā krosa skrējienā Āraišos

Svētdien, 13. oktobrī, Cēsīs pie Āraišu dzirnavām norisinājās Latvijas čempionāts krosa skrējienā, kurā uzvaras laurus plūca Daugavpils sporta skolas sportisti.

Sacensības, kas kļuvušas par vienu no nozīmīgākajiem notikumiem Latvijas vieglatlētikas sezonā, pulcēja dažāda vecuma grupu pārstāvjus, sākot no pieaugušajiem līdz jauniešiem. Šī gada sacensības izcēlās ne vien ar spraigu konkurenci, bet arī ar Daugavpils sporta skolas audzēkņu augstiem rezultātiem, kas vēlreiz apliecināja komandas stabilo līmeni un treneru nozīmīgo ieguldījumu.

Sieviešu sešu kilometru skrējienā zeltu izcīnīja Elīna Gumarova, kas pārstāvēja Daugavpils sporta skolu. Gumarova distanci pieveica ar laiku 26:03, kas viņai nodrošināja ilgi gaidīto Latvijas čempiones titulu pēc diviem sudraba medaļu gadiem. Šis panākums apliecina Elīnas izturību un spēju atgriezties uz goda pjedestāla virsotnes.

Sudraba godalgu šajā pašā distancē izcīnīja Gumarovas komandas biedrene Anželika Parfjonova, finišējot ar laiku 26:16. Savukārt pagājušā gada čempions Ņikita Bogdanovs no Daugavpils sporta skolas šoreiz izcīnīja trešo vietu ar rezultātu 28:29.

Sešu kilometru distancē junioru grupā par bronzas medaļnieku kļuva Aleksandrs Varakuta, kurš distanci pieveica ar laiku 22:48.

Svarīga loma šajos panākumos ir trenera Andreja Domaņina ieguldījumam: viņa vadībā Daugavpils sportisti gadu no gada uzrāda augstvērtīgus rezultātus Latvijas un starptautiskajās sacensībās.

Viena kilometra distancē U12 vecuma grupā izcilu rezultātu uzrādīja Amālija Sokolova, kura izcīnīja trešo vietu ar rezultātu 3:42. Sasniegt šo augsto rezultātu A. Sokolovai palīdzēja trenere Ināra Fjodorova.

Tāpat jāmin Vitālija Piļinoviča izcīnītā ceturtā vieta, Adriana Karpoviča piektā vieta un Emīlijas Salcevičas ceturtā vieta, kas norāda uz viņu stabilu sniegumu sacensībās, lai gan šoreiz līdz goda pjedestālam nedaudz pietrūka.

Latvijas čempionāts krosa skrējienā šogad vēlreiz pierādīja, ka Daugavpils sportisti ir starp vadošajiem Latvijas vieglatlētikā. Treneru rūpīgais darbs un sportistu neatlaidība ir atslēga šo panākumu sasniegšanai. Vēl pēc divām nedēļām norisināsies Latvijas soļošanas čempionāts, kurā atkal sagaidām augstvērtīgus rezultātus no Daugavpils komandas.