Visu pilsētas peldvietu ūdens kvalitāte atbilst normai Pilsētas ziņas
Līdz ar vasaras siltuma atgriešanos un peldēšanas sezonas atklāšanu, Daugavpilī tradicionāli tiek pārbaudīta ūdens kvalitāte populārākās peldvietās. Visu pilsētas peldvietu ūdens kvalitāte atbilst Veselības inspekcijas ūdens kvalitātes noteikumu prasībām, tomēr patlaban Lielajā Stropu ezerā manāma fitoplanktona ziedēšana, kas būtiski neietekmē ūdens kvalitāti. Atbildīgās iestādes seko līdzi situācijai.
Komunālās saimniecības pārvalde (KSP) sadarbībā ar zinātniskā institūta BIOR pārstāvjiem kārtējo reizi veica pilsētas peldūdens paraugu ņemšanu un pārbaudīja to uz mikrobioloģisko rādītāju atbilstību normām. Saskaņā ar analīžu rezultātiem, peldūdens kvalitāte atbilst Veselības inspekcijas prasībām un visās peldvietās peldēties ir atļauts.
Kopā tika pārbaudītas 12 pilsētas peldvietas:
- Ruģeļu ūdenskrātuves peldvieta;
- Gubiščes ezera peldvieta;
- Mazā Stropu ezera peldvieta;
- Lielā Stropu ezera Centrālā peldvieta;
- Lielā Stropu ezera peldvieta “Stropu Vilnis”;
- Šūņu ezera peldvieta;
- Plotičku ezera peldvieta;
- Zirgezera peldvieta;
- Esplanādes ūdenskrātuves peldvieta;
- Porohovkas ezera peldvieta;
- Stropaka ezera peldvieta;
- Lielā Trijkārtu ezera peldvieta.
Lielajā Stropu ezerā šonedēļ manāma fitoplanktona ziedēšana, kas var radīt ne tikai vizuālu nepievilcīguma sajūtu atpūtniekiem, bet arī specifisku smaku. KSP vadītājs Valērijs Golubievs norāda, ka šobrīd aļģu koncentrācija Lielajā Stropu ezerā nepārsniedz normu, tāpēc tajā nav noteikts aizliegums peldēties. Centrālās pludmales regulārā attīrīšana no aļģēm notiek pastiprinātā režīmā.
Mikroskopiskās aļģes jeb fitoplanktons ir sastopams gandrīz visās planētas ūdenstilpēs un visā ūdens kolonnā. Aļģu masveida attīstību veicina silts un mierīgs bezvēja laiks, ūdens temperatūra virs 16° C un pietiekams daudzums barības vielu. Parasti ziedēšana sākas vasaras vidū, taču šoreiz to veicināja augsta gaisa temperatūra un sausais laiks. Līdz ko laiks kļūst vēsāks, vējaināks un lietaināks, aļģu „ziedēšana” mazinās. Atkarībā no laika apstākļiem mainās gan „ziedēšanas” intensitāte, gan ilgums.
Atbildīgie speciālisti uzrauga situāciju un regulāri veiks ūdens pārbaudes, lai pārliecinātos, ka tas ir drošs atpūtniekiem. Kā ierasts, ūdens pārbaude tiks veikta katrā pilsētas peldvietā. Pēc analīžu rezultātu saņemšanas informācija par konkrētas ūdenstilpes atbilstību peldūdens kvalitātes normām tiks publicēta KSP Facebook lapā.
Informāciju sagatavoja:
Daugavpils valstspilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību nodaļa,
Komunālās saimniecības pārvalde