Daugavpilī tika svinēti kārtējie Rīgas ielas svētki Pilsētas ziņas
16. septembra vakars kārtējo reizi iepriecināja daugavpiliešus un pilsētas viesus ar skaistajiem Rīgas ielas svētkiem, kuri jau ne pirmo gadu iekļaujas Mūzikas un Mākslas festivāla Daugavpils ReStArt norisē.
Šis notikums nu jau kļuvis par jauku mūsu pilsētas tradīciju, jo tā jau bija ceturtā reize, kad svētku organizētāji piesaistīja pilsētniekus un Daugavpils viesus.
Svētku dalībniekus un visus interesentus gaidīja daudz dažādu negaidītu pārsteigumu un aktivitāšu.
Laiks bija brīnišķīgs. Radās iespaids, ka kāds burvju kalējs ar plēšu palīdzību iepūta dzīves dvesmu, jo iela bija cilvēku pārpildīta.
Šoreiz Rīgas ielas svētki bija veltīti pasta tēmai, jo pastam visos laikos ir bijusi liela nozīme cilvēku dzīvē, pilsētu rašanās un veidošanās procesā.
Pasts savā autentiskajā nozīmē ir apvienojis cilvēkus, nojaucot robežas un samazinot attālumus.
Mierīgā pastaigā, baudot jaukā vakara noskaņu, svētku dalībniekiem bija iespēja ne tikai iepazīt Rīgas ielu mazliet savādākā veidolā, bet arī vairāk uzzināt par pasta attīstību, sajust to gaisotni, kas ir valdījusi pat pirms vairākiem gadsimtiem.
Svētku dalībnieki veidoja pastkartes un sūtīja tās saviem tuviniekiem visā Latvijā. Izrādās, ka Daugavpils iedzīvotāji pastkartes bija iecienījuši jau 19. gadsimtā.
Lai vairāk uzzinātu par pasta vēsturisko attīstību, bija iespēja skatīties filmu par pasta vēsturi, arī aplūkot Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja sagatavoto ceļojošo izstādi „Pasts Daugavpilī”.
Tajā stāstīts par pasta attīstību mūsu pilsētā no 18.gs. otrās puses un pasta ceļu „Sankt-Pēterburga – Varšava, kas gāja cauri Daugavpilij (Dinaburgai).
Darbojās ķīniešu kaligrāfijas meistarklase, meistarklase „Pasta baloži”, „Ūdens pasts”, „Vārdu siena”.
Pastaigājoties pa Rīgas ielu, svētku dalībnieki varēja satikt arī pasta eņģeli un pasta balodi, pie ugunskura ieklausīties kalēja āmura skaņās un romu stāstos par tālajām jūdzēm, kas pārvarētas, iejusties atmosfērā, kad nojūk gadu desmitu un pat gadsimtu robežas.
Kad kļuva tumšāks, ielas vēsturiskās ēkas tika izgaismotas dažādos toņos, un iela iemirdzējās jaunās krāsās.
Svētku dalībnieku vidū bija svētku īpašie viesi: Sankt-Pēterburgas folk-grupa „Otava Yo”.
Svētku organizētāji sola nākošajos Rīgas ielas svētkos jaunas idejas, jaunus atklājumus un jaunus pārsteigumus.
Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.