Tiek meklēti jauni risinājumi J. Raiņa 6. pamatskolas ēkas izmantošanai Pilsētas ziņas

280

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība meklē jaunus risinājumus tam, kā turpmāk varēs izmantot J. Raiņa 6. pamatskolas ēku un tai piegulošo teritoriju: lai gan jaunajā mācību gadā, izglītības iestādei apvienojoties ar Daugavpils Centra vidusskolu, vispārējās izglītības funkcija šeit vairs netiks īstenota, ēka joprojām paliks par Grīvas apkaimes kultūrtelpas svarīgu daļu, kur darbosies vairākas organizācijas un iestādes.

Aktīvā dzīvesveida piekritēji, tāpat kā līdz šim, varēs izmantot skolas teritorijā esošo sporta laukumu. Arī galda spēļu noma joprojām būs pieejama: Grīvas iedzīvotāju iecienītā un pilsētā vienīgā rotaļlietu bibliotēka, kas 2019. gada atklāta skolas telpās, turpinās darboties BJC “Jaunība” brīvā laika pavadīšanas kluba “Grīva” paspārnē.

Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes deputāte, Izglītības un kultūras jautājumu komisijas priekšsēdētāja Līvija Jankovska uzsver: “Šajā skolā varēs turpināt darbu gan bērnudārzs, kas tur atrodas pašlaik, gan arī “Jaunības” filiāle, gan arī mūsu Latgales centrālās bibliotēkas filiāle Mēs arī esam paredzējuši, ka šeit arī būs atvēlētas telpas apkaimju darbībai un dažādu biedrību iniciatīvām.”

Pirms teju 150 gadiem dibinātās skolas ēkai ir bagāta vēsture, kas nesaraujami saistāma ar Jāņa Pliekšāna jeb Raiņa vārdu. Tāpēc, bagātinot Grīvas apkaimes kultūrvidi, tiek izvērtēta arī iecere veidot šeit jaunu kultūrtelpu pilsētas iedzīvotājiem un viesiem, kas arī turpmāk nesīs slavenā latviešu dzejnieka vārdu. Pie tās satura koncepta un tūrisma piedāvājuma strādā darba grupa, kurā iesaistīti pašvaldības kultūras un tūrisma jomu pārstāvji, muzeju speciālisti, vēsturnieki, mākslinieki, Daugavpils Universitātes pārstāvji, kā arī Raiņa un Aspazijas pētniece, muzeju jomas eksperte Gaida Jablovska.

“Grīvas skolai ir ļoti liela nozīme Raiņa, kā personības attīstības posmam. Grīva, Dinaburga ir tā vieta, kur pēc daudziem trimdā pavadītiem gadiem – 1920. gada 9. aprīlī Aspazija un Rainis atbrauca mājās, atgriezās Latvijā, un tikai pēc tam, 10. aprīļa rītā ir triumfs tur, Rīgas stacijā,” saka literatūras pētniece, muzeju nozares eksperte Gaida Jablovska.

Viena no ēkas izmantošanas iecerēm ir, saglabājot skolas vadmotīvu, popularizēt Raiņa mantojumu, piedāvājot saistošus tūrisma pakalpojumus, kas piesaistītu gan vietējos, gan ārvalstu viesus.

Turpina Gaida Jablovska: “Skola un tas, kas notika skolā ir jāsaglabā, kas saistās ar Jāni Pliekšānu vai mazo Žaniņu, kā viņu sauca ģimenē, jo vēsturei ir labpaticies, ka Rakstniecības un mūzikas muzejā līdz šodienai glabājas oriģinālās Raiņa liecības, tas ir apliecinājums viņa skolas gaidām šeit, Raiņa personiskajā bibliotēkā glabājas tā grāmata, kas lasīta kādreiz, tajos zēnības gados. Un Grīvas skola ir tik vēsturiska ēka, tik nozīmīga, ka nav jau jābūt muzejam, bet ir jābūt vietai, kur dažādu paaudžu cilvēki vēlētos atnākt, pabūt, uzzināt.”

Laika gaitā plānots piesaistīt finansējumu no Eiropas fondiem vai citiem avotiem, lai skolas ēka Grīvā kļūtu par dinamisku kultūrtelpu, kurā ikviens varēs baudīt kultūras norises un unikālu tūrisma piedāvājumu, kā arī iepazīt Raiņa daiļradi un uzzināt vairāk par slavenā latviešu dzejnieka gaitām Daugavpilī.

 

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils valstspilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību nodaļa

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!