ŠĶĒRSOJOT IELU PIE “SARKANĀS GAISMAS” NOTRIEKTS PUSAUDZIS Pilsētas ziņas
Jaunbūvē, 18.Novembra un Valkas ielu krustojumā Daugavpils pilsētas pašvaldības policijas video novērošanas kameras fiksēja ceļu satiksmes negadījumu, kurā bija iesaistīts kāds pusaudzis, kurš mēģināja šķērsot ielu pie luksoforā iedegtas sarkanās gaismas.
Tikai pateicoties veiksmīgai apstākļu sakritībai ceļu satiksmes negadījumā iesaistītais pusaudzis pēc trieciena saņemšanas, lidojuma un kritiena spēja piecelties, paša spēkiem šķērsot ceļa braucamo daļu un nozust no notikuma vietas.
Tuvojoties vasarai, kad tiek reģistrēts visvairāk traģisku nelaimes gadījumu, kad desmiti bērnu un pieaugušo neapdomīgas un pārgalvīgas rīcības rezultātā nokļūst dažādos negadījumos, cieš un arī iet bojā, Daugavpils pilsētas pašvaldības policija atgādina par nepieciešamību stingri ievērot gan ceļu satiksmes noteikumus, gan arī visus pārējos drošības noteikumus.
Lai izvairītos no nepatīkamām un traģiskām sekām, vecāki ir aicināti atgādināt bērniem drošības pamatnoteikumus. Bērnu vecākiem un citiem pieaugušajiem jāņem vērā arī tas, ka bērni lielā mērā mācās no savu vecāku un citu pieaugušo rīcības.
Lai izvairītos no negadījumiem, ir jāatceras:
- Iela jāšķērso pa gājēju pāreju vai pie zaļā gājēju luksofora gaismas signāla, iepriekš noteikti pārliecinoties, ka transportlīdzekļi ir apstājušies.
- Ja bērns brauc ar velosipēdu, galvā obligāti jābūt aizsprādzētai aizsargķiverei. Velosipēdam ir jābūt gaismas atstarotājiem un bremzēm darba kārtībā.
- Gadījumā, ja, rotaļājoties ar bumbu, tā aizripo ceļa virzienā, nekādā gadījumā nedrīkst uzreiz skriet tai pakaļ uz ceļa. Pirmkārt ir jāpārliecinās, ka pa ceļu nebrauc transportlīdzekļi.
- Mobilo telefonu nedrīkst lietot vai klausīties mūziku austiņās dzelzceļa vai brauktuves tuvumā, jo šāda rīcība var novērst uzmanību no notiekošā un novest pie nelaimes gadījuma.
- Iestājoties siltākam laikam, liela daļa iedzīvotāju sāk peldēšanas sezonu. Ik vienam der atcerēties, ka peldēties ieteicams tikai oficiālajās peldvietās vai tādās peldvietās, kuru krasts ir lēzens, ar cietu pamatu, bez lielas straumes un atvariem.
- Ūdenī bērniem drīkst ļaut plunčāties un peldēties tikai tik tālu, cik pieaugušais var labi redzēt un nepieciešamības gadījumā var ātri piesteigties palīgā. Bez pieskatīšanas bērnu nedrīkst atstāt arī, ja piemājas pagalmā ir izveidots dīķis vai uzstādīts piepūšamais baseins.
- Atstājot bērnus vienatnē iekštelpās, vecāki aicināti parūpēties, lai bērniem pašiem nav jāgatavo vai jāsilda ēdiens uz plīts, jo, nepareizi darbojoties ar plīti vai aizmirstot ēdienu uz tās, var izraisīt ugunsgrēku. Pirms uzticēt bērniem patstāvīgi darboties ap plīti vai kādu citu sadzīves tehniku, vecākiem kopā ar bērniem to nepieciešams izmēģināt.
- Tāpat vecākiem ir jāatgādina bērniem, ka nedrīkst kāpt uz ēku jumtiem un staigāt pa pamestām ēkām, jāpieradina bērnus regulāri informēt vecākus par to, kurp viņi nolēmuši dotie, ar ko kopā un cik ilgu laiku būs prom. Ikvienam vecākam jebkurā laikā būtu jābūt spējīgam atbildēt uz jautājumu, kur pašlaik atrodas un ar ko nodarbojas viņa nepilngadīgais bērns.