Atpūtas zonas regulāri tiek piesārņotas: kurš vainīgs, ko darīt? (VIDEO) Pilsētas ziņas
Līdz ar siltāka laika iestāšanos mēs arvien biežāk tiecamies pabūt dabā: paelpot svaigu gaisu, atpūsties ūdens tuvumā, pavadīt laiku vienatnē vai kopā ar draugiem. Daugavpilī ir vismaz 17 atpūtas vietas, kas ir aprīkotas ar galdiem un soliņiem, grila vietu un atkritumu tvertnēm. Ņemot vērā pilsētnieku vēlmes, pašvaldība ir parūpējusies par to, lai šīs atpūtas zonas tiktu izvietotas gleznainās vietās. Iedzīvotājiem ir dota iespēja pilnīgi par brīvu pasēdēt labā kompānijā, parunāties, uzcept šašliku. Šāda aina izklausās idilliska, taču realitātē atpūtas zonas bieži vien tiek pārvērstas par izgāztuvi. Pie tam, tas ir pašu pilsētnieku roku darbs. Tas notiek neskatoties uz to, ka pēc pilsētas administrācijas pasūtījuma un par budžeta līdzekļiem atpūtas laukumi tiek uzkopti piecas reizes nedēļā: pirmdienās, trešdienās, piektdienās, sestdienās un svētdienās. Nav šaubu, ka atpūtas vietas ir pieprasītas, taču trūkst izpratnes par tīrību.
Pašvaldība no savas puses dara visu iespējamo, lai cīnītos ar atkritumiem: pilsētas mikrorajonos tiek uzstādīti 7 kubikmetru tilpuma konteineri zaļās masas bezmaksas savākšanai, Liginišķos drīzumā tiks izveidots šķiroto atkritumu savākšanas laukums, Komunālās saimniecības pārvalde bez maksas izsniedz iedzīvotājiem atkritumu maisus. Pašvaldības policija uzmana pārkāpējus, sauc tos pie atbildības, tomēr atkritumu mazāk nepaliek un cilvēki apzinīgāki nekļūst.
Daudzos atpūtas laukumos biežās lietošanas dēļ grila pamatne ir izdegusi. Pēc apsekošanas tos izremontēs. Sargāt pilsētas īpašumu, bez žēlastības cīnīties ar vandāļiem un ļaundariem – tas ir katra iedzīvotāja pienākums. Pašvaldība atstāj sev tiesības palielināt sodu apmērus par atkritumu izvešanu neatļautās vietās, kā arī demontēt konstrukcijas, ja tās tiks bojātas, vai laukumi tiks piesārņoti. Diemžēl, atpūtas zonu elementi tiek dedzināti, lauzti vai pat nozāģēti. Katru gadu pilsētas sanitārajai uzkopšanai no budžeta tiek piešķirti 2 miljoni eiro, vēl 30 tūkstoši eiro - stihisko izgāztuvju likvidēšanai. Par šo naudu varētu aprīkot vairākus bērnu rotaļu laukumus vai papildus atpūtas zonas. Varētu, ja vien mēs visi kopā izskaustu jebkurus mēģinājumus nodarīt kaitējumu dabai vai mūsu apkārtējai videi.