IestatījumiViegli lasīt
Piekļūstams saturs
Fonta izmērs
Kontrasts

Brīvprātīgo godināšana „GADA BRĪVPRĀTĪGAIS 2014” Pilsētas ziņas

123

Lai veicinātu brīvprātīgā darba popularizēšanu sabiedrībā, Daugavpils pilsētas domes Jaunatnes departaments aicina valsts un pašvaldības iestādes, biedrības un nodibinājumus līdz 7. novembrim izvirzīt brīvprātīgā darba veicējus līdz 25 gadu vecumam nominācijai „Gada brīvprātīgais 2014”. Pateicības tiks pasniegtas par sistemātiski veiktu brīvprātīgu darbu, kā arī par ieguldījumiem pilsētas un tās iedzīvotāju labā.

Pasākuma mērķis - atzīmēt un apbalvot visaktīvākos un labākos brīvprātīgos darba veicējus, kas nesavtīgi ziedo savu laiku un enerģiju citu cilvēku un pilsētas labā, par to nesaņemot atalgojumu, motivējot un veicinot kopējo brīvprātīgo kustību pilsētā, darba atzīšanu un prestižu.

Piesakot apbalvošanai brīvprātīgā darba veicējus, ir jāiesniedz pieteikuma anketa, ko var atrast zemāk, kur jāmin, par kādiem nopelniem kandidāti ieteikti apbalvojumam, norādot brīvprātīgā darba veikšanas periodu, brīvprātīgā darba apjomu un kvalitāti, kā arī īsu rekomendāciju. Aizpildītās pieteikuma anketas var nosūtīt elektroniskā veidā uz e-pastu jaunatne_daugavpils@inbox.lv vai iesniegt personīgi Jaunatnes departamentā (Saules ielā 5a, Daugavpils).

NOLIKUMS

 I.          Vispārīgie jautājumi

Mērķis

Brīvprātīgo godināšanas mērķis ir veicināt Latvijas iedzīvotāju interesi par brīvprātīgo darbu un sekmēt dažāda vecuma cilvēku un organizāciju iesaistīšanos brīvprātīgā darba veikšanā un organizēšanā. Brīvprātīgo godināšana turpmāk norisināsies ik gadu.

Organizatori

Brīvprātīgo godināšanu rīko nodibinājums „Rīga 2014”, Valmieras novada fonds, Talsu novada fonds, Jelgavas pilsētas domes Sabiedrības integrācijas pārvalde, Daugavpils pilsētas domes Jaunatnes departaments, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, biedrība „Sadarbības platforma”, Nodarbinātības valsts aģentūra, biedrība „brīvprātīgais.lv”. Organizatori ik gadu var mainīties.

Apraksts

Brīvprātīgais darbs šī nolikuma izpratnē ir organizēts vai pašiniciēts laika un prasmju ziedojums sabiedriski lietderīgiem mērķiem. Brīvprātīgais darbs ir visā pasaulē atzīts un populārs veids, kā iedzīvotāji pēc savas gribas, bez finansiālas ieinteresētības iesaistās sabiedriskajā dzīvē – uzlabo un pārveido savu un apkārtējo dzīves kvalitāti. Brīvprātīgo darbu var veikt dažādās dzīves jomās – sociālā aprūpe un veselības aizsardzība, vietējās kopienas problēmu risināšana, vides aizsardzība, dzīvnieku aprūpe, izglītība, sports, kultūra u. c.

Brīvprātīgo darbs var būt dažu stundu, vienas vai vairāku dienu, nedēļu vai mēnešu aktivitāte. Darbu var veikt klātienē vai neklātienē, piemēram, kā e-brīvprātīgo darbu.

Brīvprātīgais darbs var būt veikts gan Latvijā, gan ārpus Latvijas robežām.

Paziņojums par Brīvprātīgo godināšanas nosacījumiem tiek publicēts „piedalies.riga2014.org”, brīvprātīgā darba platformā „www.deedin.com”, „www.brivpratigais.lv”, „www.nva.gov.lv” un citās Konkursa organizatoru mājaslapās.

 II.          Dalībnieki

  1. Latvijas iedzīvotāju, nevalstisko organizāciju, valsts vai pašvaldību iestāžu izvirzītie kandidāti, par kuriem aizpildīts pieteikums.
  2. Var tikt izvirzīta ikviena persona neatkarīgi no vecuma, dzimuma un citiem sociāliem, fiziskiem un ģeogrāfiskiem nosacījumiem.

 III.          Pieteikšanas noteikumi

  1. Pieteikumus var iesniegt jebkurš Latvijas iedzīvotājs, nevalstiskā organizācija, valsts vai pašvaldības iestāde.
  2. Brīvprātīgajam darbam jābūt veiktam 2014. gada laikā.

 IV.          Pieteikumu iesniegšanas kārtība

  1. Pieteikumi jāiesniedz līdz 2014. gada 10. novembrim (ieskaitot).
  2. Pieteikumi tiek iesniegti vienā no šiem veidiem:

6.1        Aizpildot un nosūtot anketu tiešsaistē interneta vietnē “www.deedin.com/Brivpratigais2014”. Maksimālais teksta apjoms – 4000 zīmes.

6.2        Aizpildot anketu Word formātā (1. pielikums) un nosūtot to uz e-pastu – brivpratigais@riga2014.org. Maksimālais anketas apjoms – 2 A4 formāta lapas. Katram iesniedzējam tiks nosūtīts apstiprinājums par pieteikumu saņemšanu.

  1. Anketai vēlams pievienot fotogrāfijas, kas atspoguļo kandidāta brīvprātīgā darba aktivitātes. Maksimālais iesniegto fotogrāfiju skaits ir 10 gab. Fotogrāfiju formāts – jpg, png.
  2. Organizatoriem ir tiesības bez samaksas izmantot pieteikumos iekļautos tekstus un fotogrāfijas vai to fragmentus, kā arī tos izplatīt, reproducēt, publiskot jebkādā veidā vai citādi izmantot pēc saviem ieskatiem bez saskaņošanas ar pieteicējiem.
  3. Visi pieteiktie brīvprātīgie personiski tiks aicināti iesūtīt savu pieredzes stāstu (teksta, foto, video vai kombinētā formātā) publicēšanai brīvprātīgo platformā DEEDin.com. Tajā stāstus vērtēs lasītāji, un labāko stāstu autori tiks izvirzīti īpašai nominācijai un apbalvoti Brīvprātīgo godināšanas laikā.

    V.          Pieteikumu vērtēšana

  1. Pieteikumus vērtē organizatoru izveidota komisija.
  2. Kritēriji, pēc kādiem tiek vērtēti iesniegtie darbi:

11.1.  Veiktā brīvprātīgā darba nozīme sabiedrības vai kāda cilvēka dzīvē;

11.2.  Brīvprātīgā darba veicēja esošo un iegūto prasmju izmantojums;

11.3.  Veiktā brīvprātīgā darba apjoms (regularitāte, stundu skaits u. c.);

11.4.  Veiktā brīvprātīgā darba ietekme uz brīvprātīgo darba prestižu (citu motivēšana, aktīva brīvprātīgo darba popularizēšana, veiktā darba atpazīstamība sabiedrībā, publicitāte – raksti, ziņas, plakāti, raidījumi, sociālie mediji);

11.5.  Īpaši nopelni brīvprātīgā darba veicināšanā un atbalstīšanā.

  1. Iesniegtajam pieteikumam jāatbilst vismaz vienam no 11. punktā minētajiem kritērijiem.
  2. Komisija, izvērtējot pieteikumus, izveido vairākas nominācijas, kādās brīvprātīgā darba veicēji tiks godināti.
  3. Nomināciju ieguvēji saņem īpašo goda zīmi „Gada Brīvprātīgais 2014” un citas balvas Brīvprātīgo godināšanā.
  4. Organizatoriem ir tiesības mainīt šā nolikuma noteikumus un balvu fondu jebkurā laikā. Izmaiņas tiek paziņotas „piedalies.riga2014.org”, „www.deedin.com” un būs spēkā no publicēšanas datuma.
  5. Piešķirtās balvas nevar saņemt naudas izteiksmē.
  6. Pašvaldības, kas atsauksies dalībai, varēs saņemt ziņas par visiem pieteikumiem no savas administratīvās teritorijas, lai Reģionālajā sumināšanā, kas notiks dažas stundas pirms Brīvprātīgo godināšanas, varētu sveikt savas pašvaldības brīvprātīgos.

 VI.          Brīvprātīgo godināšana

Brīvprātīgo godināšana notiek 2014. gada 5. decembrī vairākos posmos:

  1. Plkst. 11.00 brīvprātīgie no reģioniem tiek aicināti piedalīties īpašas Zemes mākslas instalācijas „Cinīši” veidošanā (autores Laura Bistrakova un Iveta Heinacka). Objekta izveidei nepieciešams vismaz 250 cilvēku un pusotra stunda.
  2. Plkst. 14.00 Reģionu brīvprātīgo sumināšana. Katra pašvaldība var sveikt savus labākos brīvprātīgos kādā no Rīgas zālēm: Rīgas Stradiņa universitātes Lielajā aulā, Rīgas Kongresu nama Jaunajā zālē, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā „Gaismas pils”, Rīgas Latviešu biedrības namā, Latvijas Universitātes Lielajā aulā vai citā atbilstošā telpā. Telpas reģioniem tiks sadalītas pēc pieteikumu saņemšanas, atkarībā no plānotā dalībnieku skaita.
  3. Plkst. 17.00 Brīvprātīgo godināšana Rīgas Nacionālajā sporta manēžā, Rīgā, Maskavas ielā 160.
  4. Par nominantiem tiks veidoti videostāsti, kas tiks demonstrēti Godināšanas laikā un īpaši veidotā televīzijas raidījumā.

PIETEIKUMA ANKETA

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!