IestatījumiViegli lasīt
Piekļūstams saturs
Fonta izmērs
Kontrasts

Daugavpils Domes vadība aicina iesaistīties Zemes stundā Pilsētas ziņas

139
Daugavpils Domes vadība aicina iesaistīties Zemes stundā

Daugavpils Domes vadība aicina pašvaldības uzņēmumus un iestādes, iespēju robežās, iesaistīties akcijā “Zemes stunda”. Ja ir iespēja, nekaitējot apkārtējiem izslēgt apgaismojumu, tādejādi demonstrējot savu gatavību taupīt Zemes resursus. Akcija notiks 31. martā plkst. 20.30.

Zemes stunda

 

2012. gada 31. martā plkst. 20:30 pasaule svinēs Zemes stundu, kuras laikā ikdiens planētas Zeme iedzīvotājs, uzņēmums, pašvaldība, valdība ir aicināts simboliski izslēgt apgaismojumu uz vienu stundu, lai parādītu savu apņemšanos videi draudzīgākai rīcībai ikdienā un pievērstu uzmanību vides problēmām un to risināšanas iespējām vai vienkārši padomātu par planētas vides nākotni un savām iespējām to ietekmēt. Zemes stunda ir simbolisks pasākums un tās mērķis nav enerģijas taupīšana vienas stundas ietvaros. Taču no sirds ceram, ka šī stunda var likt aizdomāties par enerģijas un resursu taupīšanu, videi draudzīgāku dzīvi ikdienā.

Zemes stundā 2012 aicina piedalīties kampaņā„Es izdarīšu – ja Tu izdarīsi”! Kampaņas autori ir WWF sadarbība ar reklāmas aģentūru Leo Burnett un video platformu Youtube. Ideja – izaicinot pasauli, izsakot savu apņemšanos – iekustini sabiedrību reālai rīcībai videi draudzīgāku izvēļu izdarīšanā ikdienā? Ja Tu sāksi šķirot atkritumus, Ginesa rekorda uzstādītājs sniegs 8 stundu garu klavierkoncertu tiešraidē; ja Tu atteiksies no auto lietošanas uz vienu nedēļu, kāds amerikāņu puisis solās nerunāt ne vārdiņa 2 nedeļas; ja Tu pacelsi kaut vienu atkritumu pludmalē, kāds vīrs ir gatavs izpeldēties ledusaukstā ūdenī okeānā. Ko Tu esi gatavs paveikt, ja cilvēki apņemsies darīt ko videi draudzīgāku? Izaicini pasauli arī Tu vai pieņem citu izaicinājumus te:www.youtube.com/earthhour 

Kas ir Zemes stunda?


• Zemes stunda ir Pasaules Dabas Fonda organizēta vispasaules akcija, kuras laikā uzņēmumi, pašvaldības un ikviens cilvēks izslēdz apgaismojumu uz vienu stundu, lai simboliski parādītu savu apņemšanos Zemes labā. 
• Zemes stunda ir simbolisks pasākums, kas paredzēts, lai ikvienam pasaules iedzīvotājam dotu iespēju parādīt savu attieksmi un rīcību vides ilgtspējas saglabāšanai.
• Zemes stunda sākotnēji bija lielākais klimata tēmai veltītais pasākums, kāds jebkad noticis. Tās laikā miljoniem cilvēku visapkārt pasaulei vienojās, izslēdzot apgaismojumu uz vienu stundu, lai pieprasītu izlēmīgu rīcību klimata problēmu risināšanai. 

Kad notiek Zemes stunda?

• Zemes stunda notiek katru gadu. Šogad – 2012.gada 31. martā plkst. 20:30. 
• Līdzīgi kā Jaunais gads Zemes stunda virzīsies no vienas laika zonas uz nākamo.

Kā Tu vari piedalīties Zemes stundā?

• 2012. gada 31. martā 20:30 uz stundu izslēgt gaismu savā mājā, dzīvoklī, istabā.
• Jau tagad izveidot savu izaicinājuma video vai pieņemt citu cilvēku izaicinājumus videi draudzīgākai rīcībai ikdienā: www.youtube.com/earthhour 
• Aicināt Zemes stundā piedalīties savus draugus, radus, kolēģus, kaimiņus – mutiski, rakstiski, video veidā vai izvietojot Zemes stundas plakātus (interesēties, rakstot uz info@pdf.lv).
• Organizējot Zemes stundas pasākumu par vides tematiku pirms, Zemes stundas laikā vai pēc tās saviem draugiem, radiem vai pašvaldības iedzīvotājiem. Uzzini vairāk! 
• Apmeklēt citu rīkotus Zemes stundas pasākumus.
• Uzņēmumi, iestādes un pašvaldības ir aicināti ievietot informāciju par Zemes stundu un reklāmkarodziņu mājaslapās vai citos informatīvajos izdevumos.
• Uzņēmumi, iestādes, organizācijas un pašvaldības aicinām izslēgt uz Zemes stundas laiku ēku fasāžu dekoratīvo apgaismojumu (ielu apgaismojumu nebūtu vēlams izslēgt drošības apsvērumu dēļ, bet pēc iespējām un vēlmes var samazināt) vai nozīmīgu objektu, kas atrodas to teritorijā, (pieminekļu, ēku) dekoratīvo apgaismojumu.
• Domāt un rīkoties videi draudzīgi ikdienā! Kā to darīt? Skaties te

Kā Zemes stunda norisinājusies iepriekš?

• 2007. gadā Zemes stunda aizsākās kā vienas pilsētas – Sidnejas iniciatīva. Slavenajā Austrālijas pilsētā akcijā piedalījās 2.2 miljoni mājsaimniecību un uzņēmumu. 
• 2008. gadā Zemes stunda izvērtās par globālu pasākumu. Tās norisē iesaistījās ap 50 miljoniem cilvēku 35 pasaules valstīs. 
• 2009. gadā Zemes stunda piedzīvoja grandiozu atsaucību – simtiem miljonu cilvēku no 3900 pilsētām 88 valstīs nodeva savu balsi par Zemi. Šīs balsis tika nodotas Kopenhāgenas klimata samita dalībniekiem, bet diemžēl tikšanās nenesa gaidītos rezultātus un pasaules līderi nepanāca tik svarīgo un sabiedrības pieprasīto vienošanos.
• 2010. gads pārspēja visu iepriekš cerēto - akcijā piedalījās simtiem miljonu cilvēku vairāk nekā 128 valstīs 4000 pilsētās, kuru vidū arī 47 Latvijas pašvaldības.
• 2011. gadā Zemes stunda izgāja no stundas rāmjiem, aicinot par ilgtspējīgu rīcību vēl vairāk domāt arī ikdienā. Zemes stunda notika 135 pasaules valstīs un teritorijās, kas ir jauns akcijas dalībnieku rekords – līdz ar to Zemes stunda uzskatāma par lielāko globālo akciju vēsturē, kas vieno cilvēkus vienai idejai neatkarīgi no rases, tautas, kultūras, ticības un vecuma. 

 

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!