Andrejs Elksniņš: nekārtības pilsētas būvniecības objektos ir jāizbeidz! Pilsētas ziņas
21. jūlijā Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš, viņa vietnieki Valērijs Kononovs un Līvija Jankovska apmeklēja būvniecības objektus, kuros tiek īstenoti ēku renovācijas un energoefektivitātes paaugstināšanas projekti.
Pirmais no apmeklētajiem objektiem bija pilsētas pirts Stacijas ielā 63. Šeit tiek veikta pilna telpu renovācija ar apkures, ūdensapgādes, ventilācijas un kanalizācijas tīklu nomaiņu. Projekta kopējā vērtība ir aptuveni pusmiljons eiro. Darbi rit pilnā sparā – celtnieki jau veic apdares darbus. Termiņš nodošanai ekspluatācijā – šī gada 12. augusts, tomēr uz doto brīdi celtnieki atpaliek no grafika par 7 dienām.
Pilsētas vadības pārstāvji bija neizpratnē par to, ka uzreiz pēc darbu pabeigšanas iekštelpās ir plānota teritorijas labiekārtošana, bet ēkas fasādes atjaunošana – tikai nākamajā gadā. Andrejs Elksniņš uzskata, ka visi darbi ir jāveic uzreiz, tai skaitā fasādes un jumta remonts un siltināšana, kā arī teritorijas labiekārtošanas un autostāvvietas ierīkošanas darbi.
Analoģiskas problēmas atklātas arī nākamajā objektā. Kultūras pils Ķīmiķu mikrorajonā pašlaik ir slēgta. Tur tiek veikti energoefektivitātes paaugstināšanas darbi, kas ietver fasādes un jumta siltināšanu, ventilācijas sistēmas, elektroinstalācijas un logu nomaiņu. Projekta realizācijas termiņš – 2018. gada 2. februāris. Kopumā Kultūras pils nefunkcionēs praktiski 10 mēnešus, tomēr projektā nav paredzēts iekštelpu remonts. Tādi ir energoefektivitātes paaugstināšanas projektu noteikumi: no Eiropas fondiem tiek apmaksāti tikai tie darbi, kas skar energoefektivitāti.
Bēdīgā stāvoklī ir sporta zāles ģērbtuves un smagatlētikas zāle – grīda izpuvusi, stūros pelējums, sporta zāles sienas ir jāpārkrāso. Iznāk, ka praktiski gadu ilgas dīkstāves laikā objekts ar vislielāko koncertzāli pilsētā tā arī netiks pilnībā sakārtots. Tekošās būvniecības sezonas darbu plānošanas periodā Domes vadība šos darbus nebija ieplānojusi. Papildus finansējumu šo darbu veikšanai nāksies meklēt jaunajam Domes sasaukumam.
„Par radušos situāciju ir atbildīgs pasūtītājs. Kāda jēga veikt ārdarbus, ja iekšpusē nekas nemainās? Vispirms visu izdarām ārpusē – objekts atrodas dīkstāvē, nākamajā gadā darām visu iekštelpās – atkal dīkstāve. Acīmredzama neracionāla Eiropas fondu un pašvaldības resursu plānošana!”, uzsvēra Andrejs Elksniņš.
Vēl viens objekts, kurā bija nepieciešama steidzama Domes vadības iejaukšanās, ir 26. bērnudārzs, kuru jau ilgu laiku apjož celtniecības sastatnes. Neapmierināti ir visi: gan bērnu vecāki, gan audzinātājas, kurām nepārtraukta remonta apstākļos ir grūti nodrošināt mācību un audzināšanas procesu. Saskaņā ar Izglītības pārvaldes aprēķiniem papildus izdevumu segšanai no pilsētas budžeta būs nepieciešami vēl 40 tūkstoši eiro. Situāciju sarežģī arī tas, ka piegādātāji neuzticas firmai, kas šeit veic būvdarbus. Lai piegādātu objektam logus, ir nepieciešama 100 % priekšapmaksa, taču būvniekiem acīmredzot nav apgrozāmo līdzekļu.
„Ja komersanti neuzticas būvniekiem, kāpēc pašvaldībai ir viņiem jāuzticas?”, jautā pilsētas mērs.
Ar mēra lēmumu pirmdien, 24. jūlijā, situācijas noskaidrošanai no atvaļinājuma atsaukta Izglītības pārvaldes vadītāja Marina Isupova. Viņa sniegs informāciju par to, kādos termiņos tika veikti projektu sagatavošanas darbi un kādas Domes struktūrvienības piedalījās šajā procesā.
Tuvākajā laikā tiks veikts darbs ar visiem atbildīgajiem departamentiem būvniecības objektu sakārtošanai pilsētā.
Daugavpils domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa