Latviešu
IestatījumiViegli lasīt
Piekļūstams saturs
Fonta izmērs
Kontrasts

Pilsētas iedzīvotāji iesaistījās diskusijā “Velosatiksmes veicināšana Daugavpilī”   Pilsētas ziņas

118
Pilsētas iedzīvotāji iesaistījās diskusijā “Velosatiksmes veicināšana Daugavpilī”   

28. martā notika biedrības “Zaļā brīvība” rīkota diskusiju pēcpusdiena, kuras mērķis bija izprast pilsētas velosatiksmes aktuālos jautājumus, apspriest iespējamos uzlabojumus un kopīgi meklēt risinājumus.

Pasākuma laikā tika prezentēts pētījums par Daugavpils valstspilsētas veloinfrastruktūru, kuras autori ir Rīgas Tehniskās universitātes vadošās pētnieces Antra Viļuma un Sandra Treija. Pēc pētījuma datiem, Daugavpilī cilvēki brauc ar velosipēdu galvenokārt atpūtas un sporta nolūkos. Novērojumi liecina, ka gados vecāki cilvēki ir vieni no aktīvākajiem velosipēdistu vidū. Seniori pašlaik veido nozīmīgu daļu no pilsētas velosatiksmes dalībniekiem.

Diskusijas dalībnieki tika iepazīstināti ar dažādiem pasākumiem, kuri veicina velokustības popularizēšanu pilsētā. Pagājušā gadā notika velo–foto orientēšanās, kurā piedalījās dažāda vecuma iedzīvotāji. Tāpat pilsētas un reģiona teritorijā ir pieejami vairāki velomaršruti – gan pilsētas ielās, gan šķērsojot palienes, dabas takas un parkus. Jau kopš 2014. gada tiek rīkotas Daugavpils riteņbraukšanas sacensības, kas tradicionāli notiek Stropu mežā.

Pasākuma laikā tika prezentētas iniciatīvas velokustības veicināšanai Daugavpilī. Tūrisma klubs “Sniegpulkstenīte”, apkopojot informāciju, secināja, ka velosatiksmes kvalitāti pilsētā var uzlabot aktīvāka iedzīvotāju izglītošana par personīgo drošību un drošību uz ceļa. Bērnu un jauniešu intereses veicināšana par velosipēda vadītāja apliecības ieguvi, izglītošana par drošības noteikumiem ceļu satiksmē.

Diskusijas izskaņā pilsētas iedzīvotājus mudināja rakstīt priekšlikumus un iniciatīvas velokustības veicināšanai, piedalīties velopasākumos un ieverot ceļu satiksmes noteikumus. Iedzīvotājiem iesaka rūpēties par apkārtējo vidi, izvēloties dabai draudzīgāku pārvietošanas veidu. Ne mazāk svarīgi ir sekot līdzi velosipēda tehniskajam stāvoklim un lietot aizsargķiveres.

Par videi draudzīgas pārvietošanās un atpūtas piedāvājumu Daugavpilī.

Daugavpils pašvaldība pakāpeniski veido un uzlabo dažādas videi draudzīgas pārvietošanās iespējas. Pilsētā tiek būvēti ceļi, ietves un citas vietas, kas padara vieglāku pārvietošanos gājējiem, velosipēdistiem un elektrisko transportlīdzekļu lietotājiem. Tas palīdz cilvēkiem pārvietoties videi draudzīgākā veidā.

Iedzīvotājiem ir pieejama izbūvētā Stropu aktīvās atpūtas un sporta trase, kas paredzēta velobraucējiem, skrituļslidotājiem, skrējējiem un ņūjotājiem. Tā piemērota izmantošanai gan dienā, gan diennakts tumšajā laikā, jo ir pilnībā izgaismota. Ziemas laikā ir plašas iespējas slēpošanai. Te pieejama slēpošanas trase brīvā stila slēpotājiem, kuru uztur orientēšanās sporta klubs “Stiga”.

Daugavpils Esplanādes atpūtas parks piedāvā Baltijā pirmo pilsētvidē iekārtoto veloparku. Tajā ir vairākas zonas: skeitparks, asfaltēta velotrase, piedzīvojumu trase un bērnu zona, kas nodrošina jautru un attīstošu brīvā laika pavadīšanu. Velotrase ir pielāgota visu vecumu un prasmju līmeņu braucējiem. Īpaši veidotā asfalta trase ietver dažāda izmēra kalniņus, virāžas un nelielus tramplīnus.

 

Informāciju sagatavoja
Daugavpils valstspilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību nodaļa

 

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!