Pašvaldībā turpinās darbs pie vidi degradējošo ēku un teritoriju likvidēšanas Pilsētas ziņas

803
Pašvaldībā turpinās darbs pie vidi degradējošo ēku un teritoriju likvidēšanas

6.jūnijā Daugavpils pilsētas domes  Pilsētas saimniecības komitejas sēdē skatīti Pilsetplānošanas un būvniecības departamenta un Īpašuma pārvaldīšanas departamenta informatīvie ziņojumi par paveiktiem un plānotiem darbiem ar vidi degradējošām ēkām un teritorijām.

Pilsētas pašvaldība aktīvi cīnās ar vidi degradejošām, sagruvušām un cilvēku drošību apdraudošām ēkām. Gada laikā sastādīti 210 atzinumi par būvju apsekošanu ar dažādiem norādījumiem: dažos gadījumos noteikts, ka jānovērš bīstamības situācija, vairākas ēkas tiek iekonservētas vai nojauktas, reizēm ēkas ekspluatācija tiek aizliegta. Virknē gadījumu, lai izvērtētu tālākas izmantošanas iespējas, jāveic būves konstrukciju tehniskā izpēte. 

Ja atzinumu noradījumi netiek izpildīti, pašvaldības policija sastāda administratīvo pārkāpumu protokolu. Gada laikā sastādīti 54 šādi protokoli.

Ja ēkas vai teritorijas īpašnieks neveic pasākumus to sakārtošanai, pašvaldība var pieņemt lēmumu par ēkas nojaukšanu, konservāciju vai sakārtošanu (arī piespiedu kartībā). Pērn šādi darbi veikti 41 objektā.

Gadījumā, ja pašvaldība veic darbu par saviem līdzekļiem, pēc tam īpašniekam tiek izrakstīts rēķins. Līdzīga situācija izveidojusies ar objektiem Dzintaru un Abavas ielu krustojumā pie Stropu centrālās pludmales: saņemot pašvaldības brīdinājuma vēstuli par veicamiem darbiem, graustu īpašnieks apņēmās tuvākajā laikā nojaukt divas mazākas ēkas pie autostāvvietas, bet lielāka ēka pie bijušās sūkņu stacijas tiks norobežota un nojaukta nedaudz vēlāk. Ņemot vērā, ka blakus ir pilsētnieku iecienītas makšķerēšanas vietas, teritorija noslēgta netiks.

Ja būves īpašnieks ir miris vai neeksistē (gadījumā, ja īpašnieks ir juridiska persona), var tikt izskatīts un pieņemts lēmums par īpašuma kā bezsaimnieka mantas pārņemšanu ar mērķi to sakārtot vai novērst bīstamības situāciju. Vēl viens iedarbības veids ir paaugstinātas nekustamā īpašuma nodokļa likmes piemērošanu - 3% no īpašuma kadastrālās vērtības.

Pilsētas vadība pievērš pastiprinātu uzmanību pilsētas vēsturiskajā centrā un Cietokšņa mikrorajonā esošajiem graustiem, jo tie pirmām kārtām veido iespaidu par pilsētu tās viesiem un tūristiem. Tiek izvērtēti vairāki rīcības plāni attiecībā uz šo ēku sakārtošanu.

Pašlaik lietvedībā ir 148 vidi degradējošas ēkas. Tie ir gan privātpersonām, gan juridiskām personām un organizācijām piederošie īpašumi.

 

Domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!