Jubilejas festivāla «Dinaburga 1812» spožums un prieks Pilsētas ziņas

1641

Šī publikācija ir sagatavota ar Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam finansiālu atbalstu. Par tās saturu pilnībā atbild Daugavpils pilsētas dome un tā var neatspoguļot Programmas, Programmas dalībvalstu Latvijas un Krievijas, kā arī Eiropas Savienības viedokli.

20. un 21. jūlijā Daugavpils cietoksnī norisinājās jubilejas starptautiskais vēsturiskās rekonstrukcijas festivāls «Dinaburga 1812», kas tika organizēts jau piekto reizi. Ar ieroču zalvēm un spraigā cīņā cietokšņa garnizons spēja atvairīt franču uzbrukumu, kam līdzi sekoja simtiem daugavpiliešu un pilsētas viesi. Līdztekus armijas parādei un cīņām, tika piedāvātas izklaides katrai gaumei — festivāla skatītāji varēja vērot ielu teātra izrādes, izsmalcinātas balles dejas, jautru vakara koncertu un daudzus citus aizraujošus vēsturiskus svētku notikumus.

Šogad festivālā ieradās 160 dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Polijas, Baltkrievijas un Čehijas, kuri pārstāvēja 15 vēsturiskās rekonstrukcijas klubus. Pasākumā piedalījās īpašais viesis - viens no Krievijas vēsturiskās rekonstrukcijas kustības dibinātājiem, vēsturnieks Oļegs Sokolovs. Paši organizatori bija iepriecināti, ka viņiem šoreiz izdevās piesaistīt jaunus rekonstrukcijas klubus, kuri iepriekš nekad nebija bijuši mūsu cietoksnī.

Starts festivālam tika dots tradicionālā veidā — svinīgai karoga pacelšanai un Nikolaja vārtu atvēršanai sekoja Dinaburgas cietokšņa kaujas dalībnieku parāde. Pēc tam savu priekšnesumu rādīja ielu teātris «Pololo», kas ar saviem uzvedumiem jau ne pirmo gadu viesojas cietoksnī. Īpašu noskaņu radīja Katerinas Agapovas programma «Deja ar zirgu».

Precīzi 15:00 franču karaspēks uzsāka savu uzbrukumu cietokšņa priekštilta nocietinājumam. Šogad festivāla darba grupai beidzot izdevās īstenot sen lolotu ideju, demonstrēt cīņas translāciju uz lielā ekrāna. Tomēr lielākā daļa skatītāju izvēlējās vērot sadursmi savām acīm no 8-tā bastiona vaļņiem. Diemžēl, kavalērija, kas iepriecināja visus parādes laikā, nevarēja piedalīties batālijās. Toties savus militāri-teatrālos uzdevumus brīnišķīgi izpildīja artilērija, karavīri un skaistas dāmas-marketantes.

Organizatori ņēma vērā festivāla apmeklētāju dažādās gaumes, tāpēc sestdienas vakarā Marka Rotko mākslas centra pagalmā skanēja gan klasiskā, gan tautas mūzika. Elegantajai ballei ampīra stilā sekoja enerģisks poļu folkgrupas «Percival» koncerts. Pirmās dienas izskaņā visus gaidīja aizraujošs uguns šovs, ko sagatavoja studija «Fire Show Studio».

Festivāla otrajā dienā Napoleona laikmeta cienītājiem piebiedrojās Pētera I un viduslaiku rekonstruktori, kuri soļoja otrajā parādē. Vēlāk Marka Rotko mākslas centrā notika 1812. gada karam veltīta konference.

Festivāls «Dinaburga 1812» tika organizēts ar Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas finansiālo atbalstu, un kļuva par lielisku starptautiskās draudzības piemēru. Organizatori, palīgi un visi tie, kas palīdzēja īstenot šo pasākumu, aicina daugavpiliešus pētīt savu vēsturi un apzināties Daugavpils cietokšņa īpašo vērtību mūsu pilsētā.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa. 

Kopīgot šo videoklipu:
Ievietot video Jūsu vietnē (HTML – kods)
Videoklipa izmēri:
Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!