Latviešu
IestatījumiViegli lasīt
Piekļūstams saturs
Fonta izmērs
Kontrasts

Ieteikumi saistībā ar COVID-19 vīrusa izplatību Pilsētas ziņas

3036
Ieteikumi saistībā ar COVID-19 vīrusa izplatību

Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) apstiprina, ka Latvijā pirmajam pacientam diagnosticēta koronavīrusa izraisītā slimība COVID–19. 

Pēdējās diennakts laikā izmeklēti 17 pacienti (t.sk.2 bērni) uz COVID-19. 1 izmeklējums pozitīvs, pārējie negatīvi. Kopā izmeklēti 131 pacienti.

Aktualitātes par COVID-19 (03.03.2020)

Slimību profilakses un kontroles centrs turpina sekot epidemioloģiskās situācijas attīstībai un veiktajiem pasākumiem saistībā ar jaunā koronavīrusa (COVID-19) izraisīto uzliesmojumu.

Informācija ārstiem

Informācija ceļotājiem

Informācija iedzīvotājiem 

Jautājumi un atbildes 

Ieteikumi izglītības iestādēm

Skartās teritorijas 

Vizuālie materiāli 

Ieteikumi darba devējiem 

Ieteikumi sabiedriskā transporta organizatoriem 

Ieteikumi farmaceitiem 

 

Kopumā pasaulē no 2019. gada 31. decembra līdz 2020. gada 2. martam ziņots par 89068 laboratoriski apstiprinātiem saslimšanas gadījumiem, ko raisīja jauns koronavīruss (COVID-19). 3046 pacienti ar nopietnām blakusslimībām ir miruši.

Vairāk informācijas par izplatību.

Koronavīrusi ir vīrusu grupa, kas atrasta gan dzīvniekiem, gan cilvēkiem. Cilvēkiem koronavīrusu infekcijas tiek reģistrētas visu gadu, īpaši rudenī un ziemā. Tie var izraisīt gan vieglas elpceļu infekcijas, gan smagas saslimšanas ar nopietnām komplikācijām (pneimoniju, nieru mazspēju) un pat nāvi. Nopietnus saslimšanas gadījumus iepriekš ir izraisījis SARS koronavīruss, kura rezervuārs dabā ir cibetkaķi un, iespējams, sikspārņi, un MERS koronavīruss, kura infekcijas rezervuārs dabā ir vienkupra kamieļi.

COVID-19 infekcijas avots (rezervuārs) pagaidām nav zināms, iespējams, ka tā arī ir zoonoze, jo daļa saslimušo bija saistīti ar Uhaņas Dienvidķīnas Jūras produktu un dzīvnieku tirgu. Ir apstiprināta COVID-19 pārnešana no cilvēka uz cilvēku, tomēr, lai pilnībā novērtētu infekcijas izplatīšanās ceļus un riskus, ir nepieciešams vairāk informācijas.

Pasaules Veselības organizācija un Eiropas slimību profilakses un kontroles centrs nav noteicis ierobežojumus ceļošanai un tirdzniecībai. Eiropas Komisija noteikusi, ka katrs ievests COVID-19 infekcijas gadījums ir pakļauts epidemioloģiskajai uzraudzībai. Šobrīd ir paplašināts COVID - 19 skarto teritoriju saraksts -  SPKC ir izplatījis rekomendācijas ārstniecības iestādēm un ārstiem kā rīkoties, ja ir akūtas respiratoras saslimšanas gadījums personai, kura 14 dienu laikā pirms saslimšanas apmeklēja skarto teritoriju vai bija kontaktā ar slimnieku, kurš ir saslimis pēc ceļojuma uz COVID - 19 skartajām teritorijām, tad nekavējoties jāziņo SPKC.  

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) pārstrādā savu algoritmu par došanos uz izsaukumiem. NMPD mediķi ir gatavi šādām situācijām. Līdz šim arī pārbaudīts, ka algoritms šādu pacientu konstatēšanai darbojas.

Tāpat ir apzinātas rezerves, lai nodrošinātu ārstniecības personu aizsardzību vajadzības gadījumā. Gan Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca, gan Bērnu klīniskā universitātes slimnīca apliecina gatavību pacientus uzņemt un nodrošināt visu nepieciešamo palīdzību.

 

! Aktuālai informācijai par vīrusa COVID-19 izpaltību var sekot Slimību profilakses un kontroles centra vietnē https://spkc.gov.lv/lv/aktualitates/get/nid/757

 

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!