Latviešu
IestatījumiViegli lasīt
Piekļūstams saturs
Fonta izmērs
Kontrasts

Daugavpils domes priekšsēdētājs lūdz Valsts policijai skaidrot skolu rīcību apdraudējuma gadījumos Pilsētas ziņas

1717
Daugavpils domes priekšsēdētājs lūdz Valsts policijai skaidrot skolu rīcību apdraudējuma gadījumos

Daugavpils valstspilsētas domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš, reaģējot uz šonedēļ notiekošajiem teroraktu viltus draudiem, to radīto satraukumu sabiedrībā un apjukumu pirmsskolas izglītības iestāžu un skolu darbā, nosūtīja Valsts policijai vēstuli ar aicinājumu sniegt atbildi uz vairākiem ar šo nepatīkamo situāciju saistītiem jautājumiem.

“Pēdējo dienu laikā daudzas Latvijas izglītības iestādes saņēma draudu e-pastus par iespējamiem drošības riskiem. Šajā krīzes situācijā izglītības iestādes reaģēja dažādi. Arī Valsts policijas rīcība bija dažāda un situatīva. Krīzes vadības procesu neskaidrība un veikto pasākumu nesaliedētība ir radījusi satraukumu sabiedrībā. Valsts policijas norādes gadījumos, ja tiek saņemtas e-pasta informācija par draudiem, ir publicētas tikai 11.oktobrī. Lai pilnveidotu pašvaldības iestāžu darbu krīzes situācijās un skaidrotu to sabiedrībai, lūdzam sniegt atbildes uz šādiem jautājumiem:

  1. Kas skolā vai pirmsskolas izglītības iestādē saņemto draudu gadījumā pieņem lēmumu par darbinieku un audzēkņu evakuāciju? Lūdzu sniegt konkrētu atbildi.
  2. Kāda ir Valsts policijas loma/pienākumi gadījumos, ja iestāde ir saņēmusi draudus?
  3. Kurš konkrēti, iekšējais vai ārējais, normatīvais akts nosaka Valsts policijas tiesības/pienākumu lemt par “riska līmeņiem” un rīkojumiem/rekomendācijām izglītības iestādēm? Vai šiem rīkojumiem/rekomendācijām ir obligāts raksturs un kurā normatīvā aktā tas ir noteikts?
  4. Kāda līmeņa draudiem ir jāiestājas, lai notiktu izglītības iestādes darbinieku un skolēnu evakuācija? Kur tieši ir noteiktas iestādes vadītāju tiesības/attaisnojums neveikt evakuāciju?
  5. Kam ir jāuzņemas krīzes procesu vadība, ja izglītības iestāde ir saņēmusi draudus?
  6. Kā konkrēti ir jārīkojas izglītības iestāžu vadītajiem, ja, sekojot Valsts policijas preses relīzē paustajam, “nav nepieciešams veikt nekādas papildus darbības, tai skaitā saņemtās informācijas par draudiem izplatīšanu” - informāciju par konkrētiem gadījumiem izprasa masu informācijas līdzekļu pārstāvji un/vai izglītojamo vecāki?
  7. Vai skolas administrācijai draudu gadījumā jāuzņemas atbildība pārbaudīt bīstamo priekšmetu (sprāgstvielu, indīgo vielu) esamība skolās, kā to iesaka VP pārstāvji un vai viņi ir tiesīgi/kompetenti patstāvīgi veikt telpu un personu mantu pārbaudes?”
Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!