Daugavpils cietoksnis aicina ciemos izglītības iestādes programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros Pilsētas ziņas
Daugavpils cietoksnis ir nozīmīgs 19. gadsimta arhitektūras un kultūrvēstures objekts, kā arī jaunākais bastiona tipa cietoksnis pasaulē. Arī šajā - 2023./2024. mācību gadā 5.-12. klašu skolēniem programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros būs iespēja iepazīt aizraujošākās Daugavpils cietokšņa vēstures lappuses.
Daugavpils cietoksnī skolēniem tiek piedāvāts ieskats cietokšņa vēsturē, kā arī vēsturiskās ekspozīcijas “Nikolaja vārti – durvis pagātnē” iepazīšana, stāstījums par cietokšņa nocietinājumiem un aizsargvalni, cietokšņa dzīvojamo ēku kvartālu, sardzes ēkām, vārtiem un citiem objektiem.
Padziļināti iespējams apgūt tādas tēmas kā:
- Cietokšņa “dzimšana’” – cietokšņa celtniecības un attīstības posms no 1810. gada līdz 1920. gadam;
- Daugavpils cietokšņa nocietinājumi, to raksturīgākas iezīmes un atrašanās mērķi;
- Latvijas armijas laiks Daugavpils cietoksnī;
- Daugavpils cietoksnis Otrā pasaules kara laikā.
Pieteikties un saņemt papildus informāciju var rakstot uz: cietoksnis@daugavpils.lv, vai zvanot pa tālr. +371 65424043; +371 28686331.
Par programmu “Latvijas skolas soma”
Kultūrizglītības programma “Latvijas skolas soma” nodrošina skolēniem valsts apmaksātu iespēju regulāri iepazīt Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes tā attīstot kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, mazinot sociālo nevienlīdzību un spēcinot lepnumu par savu valsti un tās cilvēkiem. Tā ir kompleksa, starpdisciplināra kultūrizglītības programma, kas katru mācību semestri aptver vairāk nekā 230 000 Latvijas bērnu un jauniešu, sniedzot viņiem iespēju sastapt kultūru. Programma uzsāka darbību ar 2018./2019. mācību gadu Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros un kopš 2022. gada tiek administrēta Latvijas Nacionālajā kultūras centrā.
Programma rūpējas, lai visiem skolēniem, kas klātienē apgūst pamata un vidējās vispārējās un profesionālās izglītības programmas, regulāri pieejamas kvalitatīvas, profesionāli veidotas kultūras norises, kas atklāj Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes. Izmantojot kultūras norises kā resursu, mācīšanās kļūst jēgpilnāka un personiskāka. Skolēniem ir iespēja iepazīt desmit kultūras nozares – mūziku, teātri, deju, cirku, vizuālo mākslu, kino, arhitektūru, dizainu, kultūras mantojumu, literatūru un grāmatniecību. Svarīgi, lai izvēlētās kultūras norises sniedz māksliniecisku baudījumu, raisa pārdomas par personīgi nozīmīgiem un sabiedriski aktuāliem jautājumiem, izklaidē un vienlaikus palīdz paplašināt redzesloku un apgūt mācību saturu.
Publicitātes foto: Andrejs Jemeļjanovs
Informāciju sagatavoja:
Daugavpils cietokšņa apmeklētāju centrs