Daugavpilī turpina cīnīties ar stihiskām izgāztuvēm pašvaldības teritorijā Pilsētas ziņas

Daugavpils Komunālās saimniecības pārvalde (KSP), kas atbild par pilsētas teritorijas sakopšanu, informē, ka šogad stihisko izgāztuvju likvidēšanai pašvaldība plāno iztērēt gandrīz divreiz vairāk līdzekļu nekā pērn. Savukārt pilsētnieki aicināti aktīvi iesaistīties pilsētas sakārtošanā un ziņot par pārkāpumiem.
2024. gadā Daugavpils pašvaldība stihisko izgāztuvju likvidācijai izlietoja 26 804,62 eiro (bez PVN), savācot 346 kubikmetrus atkritumu no to izmešanai neparedzētām vietām pilsētā. Šogad cīņai ar nelegāli izmestiem atkritumiem budžetā atvēlēti 48 178 eiro (bez PVN):
- 24 349,30 eiro (bez PVN) 295 m3 atkritumu izvešanai no atklātām teritorijām;
- 23 828,70 eiro (bez PVN) 210 m3 atkritumu savākšanai no pašvaldībai piederošām degradētām ēkām.
Stihiskās izgāztuves tiek atklātas, veicot regulāru pilsētas teritorijas apsekošanu, kā arī balstoties uz informāciju, kas saņemta no Reģionālās vides pārvaldes un Daugavpils valstspilsētas pašvaldības policijas. Tomēr KSP aicina arī iedzīvotājus aktīvi iesaistīties pilsētas sakārtošanā un ziņot par pārkāpumiem.
Informēt atbildīgus speciālistus par nelegāli izmestu atkritumu vietām iespējams KSP darba laikā, zvanot uz tālr. 65476314 vai rakstot uz e-pasta adresi ksp@daugavpils.lv. Situācijās, kad pamanāt nelegālu izgāztuvi vai cilvēkus, kas izmet atkritumus tam neparedzētās vietās, ārpus KSP darba laika lūgums sazināties ar pašvaldības policiju pa dežūrdaļas tālruni 65421500.
Policija pārbaudīs informāciju un, ja pārkāpums tiks konstatēts, rīkosies saskaņā ar normatīvajiem aktiem, kas aizliedz izmest atkritumus tam neparedzētās vietās. Pārkāpējiem draud sods:
- par sadzīves atkritumu izmešanu: fiziskām personām – no 50 līdz 750 eiro, uzņēmumiem – no 250 līdz 1500 eiro;
- par būvgružu izgāšanu: fiziskām personām – no 70 līdz 1000 eiro, juridiskām personām – līdz 2800 eiro.
Pašvaldības policija arī regulāri patrulē teritorijās, kur iepriekš konstatētas stihiskās izgāztuves, un pastiprina kontroli vietās, kur pastāv risks, ka atkritumi varētu tikt izmesti. Policijas rīcībā ir mobilās videonovērošanas kameras, kas tiek izmantotas, lai identificētu pārkāpējus. Turklāt, ja izgāztuves veidojas privātmāju tuvumā, tiek veikta arī pārbaude, vai īpašniekiem ir noslēgti līgumi par sadzīves atkritumu izvešanu.
Informāciju sagatavoja
Daugavpils valstspilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību nodaļa