Latviešu
IestatījumiViegli lasīt
Piekļūstams saturs
Fonta izmērs
Kontrasts

Daugavpili apmeklēja Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas deputāti Pilsētas ziņas

780
Daugavpili apmeklēja Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas deputāti

20. oktobrī Daugavpilī viesojās Latvijas Republikas Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas deputāti. Vizītes laikā deputāti tikās ar izglītības iestāžu vadītājiem un pašvaldības pārstāvjiem, kā arī ar valsts pārvaldes institūciju pārstāvjiem.

Apmeklējot Latvijas otro lielāko pilsētu, Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas deputāti – Gunārs Kūtris, Ingmārs Līdaka, Glorija Grevcova, Mārtiņš Daģis un Edgars Zelderis, Daugavpils Zinātņu vidusskolā ar Daugavpils valstpilsētas pašvaldības vadību, Izglītības pārvaldes speciālistiem un pilsētas izglītības iestāžu vadītājiem pārrunāja jautājumus, kas saistīti par izglītības iestāžu pāreju uz mācībām latviešu valodā – izglītības kvalitāti un sabiedrības saliedētību.

Izglītības pārvaldes metodiķe latviešu valodas jautājumos Silvija Mickeviča sniedza plašāku ieskatu par izglītības procesu pilsētas skolās. Lai veicinātu pāreju uz kvalitatīvu mācību procesu latviešu valodā, Izglītības pārvalde īsteno dažādus atbalsta pasākumus gan skolēniem, gan pedagogiem, iesaistās metodisko līdzekļu izstrādē, kā arī regulāri komunicē ar skolu vadītājiem un pedagogiem, lai apzinātu viņu vajadzības.

Daugavpils valstspilsētas pašvaldības priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš pateicās Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas deputātiem par gatavību runāt par problēmām un kopīgi rast risinājumus.

Andrejs Elksniņš norādīja: “Daugavpils pilsētas skolu tīkls šobrīd ir viens no labākajiem, sakārtotākajiem visā Latvijā. Pirms 2 gadiem veiktā reorganizācija ir palīdzējusi saglabāt gan pedagogus, gan pedagogu noslodzes likmes. Daugavpils ir unikāla vieta Latvijā, kur ir daudzveidīgs etniskais sastāvs. Daudzi no mūsu pedagogiem piedalījās projekta “Skola2030” izstrādē, kā arī dažādu metodisko materiālu sagatavošanā. Daudziem no viņiem ir bijusi pieredze piedaloties lēmumu pieņemšanā saistībā ar izglītības politikas veidošanu. Tāpēc es uzskatu, ka ir pamats viņos ieklausīties.”

Daugavpils mērs uzsvēra, ka pārejai uz mācībām latviešu valodā jābūt maigākai, lai politiķu pieņemtie lēmumi nenodara kaitējumi ne skolēniem ne pedagogiem. 

Tiekoties ar Saeimas deputātiem, Andrejs Elksniņš arī aktualizēja jautājumu par nesenajiem draudu e-pastiem, ko saņēma vairākas Latvijas un tostarp arī Daugavpils skolas un pirmsskolas izglītības iestādes. Arī šajā situācijā, tāpat kā ar pāreju uz mācībām latviešu valodā, nepieciešams vienots un konkrēts rīcības plāns un algoritms.

Savukārt Daugavpils pašvaldības deputāte un Izglītības un kultūras jautājumu komitejas priekšsēdētāja Līvija Jankovska runājot par pāreju uz mācībām latviešu valodā uzsvēra: “Visa pamatā ir sabiedrības saliedētība. Tas nav pieņemami, ka publiskajā telpā valodas dēļ tiek grauts pilsētas statuss. Valoda ir cilvēka labsajūtas rādītājs konkrētā vidē. Tāpēc jāveido motivējoša mācību vide, kurā pedagogi saņemtu lielāku metodisko atbalstu, nekā līdz šim.”

Arī izglītības iestāžu vadītāji piekrita tam, ka pilsētas skolēnu vecāku attieksmi pret latviešu valodas apguvi ietekmē dažādi negatīvie stereotipi. Tāpat daudzi uzsvēra, ka šajā laikā, kad Daugavpils skolās mācās arī bērni no Ukrainas, mācību procesu nodrošināt tikai latviešu valodā pilnībā nav iespējams. Pedagogiem mācību stundās ir jāveic skaidrojošais darbs un jākomunicē arī ar ukraiņu bērniem.

Uzklausot Daugavpils pašvaldības vadību, Izglītības pārvaldes pārstāvjus un skolu vadītājus, Saeimas deputāti norādīja, ka ar līdzīgām problēmām saskaras izglītības iestādes ne tikai Daugavpilī, bet arī visā Latvijā. Deputāti novērtēja pašvaldības un izglītības iestāžu sadarbību izglītības kvalitātes nodrošināšanā, kā arī atzina, ka priekšā vēl ir daudz izaicinājumu, kuras var risināt veidojot kopīgu sadarbību ne tikai savas pašvaldības ietvaros, bet arī valsts kontekstā.

Pēc tikšanās ar Daugavpils pašvaldības vadību, Izglītības pārvaldes pārstāvjiem un izglītības iestāžu vadītājiem, Saeimas deputāti devās uz Valsts policijas Latgales reģionālo pārvaldi, lai tikos ar Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes, Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes un Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Daugavpils nodaļas pārstāvjiem, lai pārrunātu drošības situāciju reģionā.

 

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils pašvaldības centrālās pārvaldes
Sabiedrisko attiecību nodaļa

 

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!