Apstiprināts rīcības plānošanas tīkla projekts līdzdalības pārvaldībai ilgtspējīgas pilsētu attīstības un sociālās iekļaušanas jomā Pilsētas ziņas

711
Apstiprināts rīcības plānošanas tīkla projekts līdzdalības pārvaldībai ilgtspējīgas pilsētu attīstības un sociālās iekļaušanas jomā

Starptautiskās ES starpreģionu sadarbības programmas URBACT IV programmas ietvaros ar Latvijas partneru dalību apstiprināti 7 rīcības plānošanas tīklu projekti, tostarp apstiprināts projekts, kurā viens no partneriem ir Daugavpils valstspilsētas pašvaldība.

Jūnija sākumā URBACT IV programmas Uzraudzības komiteja apstiprināja 30 rīcības plānošanas tīklu (Action Planning Networks) projektus, tai skaitā arī “Publiskās ārtelpas pielāgošana sporta aktivitātēm pilsētvidē jauniešu līdzdalības veicināšanai” (saīsinātais nosaukums Re-Gen), ko Daugavpils valstspilsētas pašvaldība īstenos sadarbībā ar pašvaldībām un institūcijām Itālijā (vadošais partneris Veronas pašvaldība), Spānijā, Portugālē, Grieķijā, Horvātijā, Bulgārijā, Albānijā.

No 2023. gada 1. jūnija līdz 2025. gada decembrim šie partneri apmainīsies ar idejām, mācīsies viens no otra, pilnveidos savas prasmes un izstrādās integrētus rīcības plānus, lai risinātu savu pilsētu izaicinājumus.

Projekta Re-Gen mērķis ir izveidot starptautisku tīklu līdzdalības pārvaldībai ilgtspējīgas pilsētu attīstības un sociālās iekļaušanas jomā. Projekta aktivitātes koncentrējas uz sporta centriem un izmanto tos kā līdzekli, lai veicinātu vidusskolēnu iesaistīšanos no nelabvēlīgām grupām pamesto teritoriju pārvaldībā saskaņā ar zaļās un dzimumu arhitektūras kritērijiem. Projekta rezultātā tiks izstrādāts integrētais rīcības plāns kā praktisks rīks, lai uzlabotu pilsētas attīstības plānošanas procesu, nodrošinot sabiedrības līdzdalību.

Īstenojot šo projektu Daugavpils valstspilsētas pašvaldības speciālistiem būs iespēja gūt starptautisku pieredzi ilgtspējīgas pilsētattīstības un sociālās iekļaušanas jomā, sociālās atstumtības mazināšanā un jauniešu līdzdalības vecināšanā.

Kopējās Re-Gen projekta īstenošanas izmaksas Daugavpils valstspilsētas pašvaldībā sastāda 78 660,00 eiro, no kuriem 80% jeb 62 928,00 eiro ir ERAF līdzfinansējums un 10% jeb 7866,00 eiro – valsts budžeta līdzfinansējums.

URBACT IV starpreģionu sadarbības programma koncentrējas uz atbalstu Eiropas Savienības pilsētām un pašvaldībām, nodrošinot iespējas pašvaldībām no visām ES dalībvalstīm un partnervalstīm sadarboties, mācīties vienai no otras, pārņemt citu pašvaldību labākās prakses, stiprināt savu kapacitāti un izstrādāt integrētus pilsētvides politikas attīstības risinājumus, vienlaikus saskaņotā veidā papildinot Eiropas pilsētiniciatīvu (European Urban Initiative).

Kopējais ES starpreģionu sadarbības programmas URBACT IV programmas finansējums no ERAF 2021.–2027. gadā ir 79,77 miljoni eiro, savukārt atbalsta likme programmas finansējuma saņēmējiem projektu īstenošanai ir 80% apmērā no attiecināmajiem izdevumiem. Galvenie programmas finansējuma saņēmēji ir pašvaldības un to izveidotās iestādes, valsts budžeta iestādes, pašvaldību un valsts kapitālsabiedrības, kā arī biedrības un nodibinājumi.

 

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils pašvaldības Centrālās pārvaldes

Komunikācijas nodaļa

www.daugavpils.lv

www.facebook.com/daugavpilsdome

www.instagram.com/daugavpils.lv

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!