Vieta, kur radoši darboties, pārbaudīt un izmēģināt savas idejas – Makerspace Izglītības ziņas
Daugavpils Inovāciju centrs aicina 13 līdz 18 gadus vecus jauniešus piedalīties izglītojošajā programmā “Makerspace”, kas dos iespēju praktiski un radoši darboties Rīgas Tehniskās universitātes Zinātnes un inovāciju centra Dizaina fabrikas pieredzējušu speciālistu vadībā.
Nodarbības notiks Daugavpils Inovāciju centrā, Vienības ielā 30, nodarbības ir bezmaksas. Vietu skaits ir ierobežots, var pieteikties vairākām nodarbībām un pieteikšanās ir obligāta – SAITE uz pieteikšanos
21. aprīlis, plkst. 15:30
“Welcome kit” veiksmīgai komunikācijai
Apgūsi praktiskas iemaņas komunikācijas jomā, pildot dažādus aktiermeistarības / improvizācijas tehnikas vingrinājumus, kas uzlabo spēju tikt galā ar negaidītām situācijām, attīsta prasmi sadarboties un ar pārliecību risināt dažādas situācijas savos biznesa projektos.
Vadītāja: Indra Soika-Dreimane, Jelgavas Jaunā teātra aktrise, improvizācijas nodarbību vadītāja
22. aprīlis, plkst. 10:00
Pasākuma anatomija
Gūsi izpratni par pasākuma uzbūvi no vajadzības apzināšanās brīža līdz praktiskai realizācijai, izvirzīsi īstermiņa un ilgtermiņa mērķus pasākumu kā biznesa instrumenta radīšanai, plānosi to īstenošanas soļus, mērķtiecīgi izmantojot savu zināšanu, prasmju un līdzšinējās pieredzes stiprās puses, lai sadarbotos grupā un piedalītos pasākuma prototipa izveidē un testēšanā. Nodarbības plāns 1. - savu stipro pušu apzināšanās un izspēlēšana dinamiskos vingrinājumos. 2. - pasākuma anatomijas izzināšana (mērķis, mērķauditorija, formāts, mākslinieciskie izpausmes līdzekļi). 3. - tehniskais plānojums. 4.- priekšnesumu sagatavošana un izspēle. 5.- pasākuma koncepta prezentēšana. 6. - noslēguma refleksija.
Vadītāja: Indra Soika-Dreimane, Jelgavas Jaunā teātra aktrise, improvizācijas nodarbību vadītāja
22. aprīlis, plkst. 10:00
Mikrohakatons par produktu radīšanas ciklu
Mikrohakatona laikā jauniešiem, strādājot grupās, būs iespēja pieredzēt visu produktu radīšanas ciklu – sākot ar potenciālā klienta vajadzību izzināšanu un ideācijas procesu, beidzot ar risinājuma prezentēšanu skices veidā, uzlabošanu un prototipa radīšanu, talkā ņemot tādus ikdienišķus un reizē arī neparastus prototipēšanas materiālus kā kastes, salmiņus, kociņus, kartonu, karstās līmes un pat stikla terārijus. Noslēgumā – piecu minūšu ilga jaunradītā produkta prezentācija un atgriezeniskā saite.
Vadītājs: RTU Zinātnes un inovāciju centra Dizaina fabrikas darbnīcas theLab vadītājs Linards Reinis Rozītis.
22. aprīlis, plkst. 13:00
Arhitekta profesija
Lekcijas pirmajā daļa būs stāstījums par arhitekta profesiju, prasmēm, kas nepieciešamas arhitektam. Apskatīsim dažus arhitektūras projektus – rasējumus, 3D modeļus. Praktiskajā daļā liksim kopā vienas ēkas maketu M1:50, kas sastāv no koka detaļām, kuras var kopā salikt bez līmes. Maketēšana ir tradicionāls veids, kā arhitekti prezentē projektus, mūsdienās to arvien vairāk nomaina digitālās tehnoloģijas, tomēr ēku maketēšana ir atraktīvs veids, kā izprast arhitektūru.
Vadītāja: Baiba Vērpe, RTU Zinātniskā asistente. Kūrortu arhitektūra, pēckara modernisms, diplomātiskā dienesta arhitektūra un dizains, starptautisku pasākumu arhitektūra
Izgītojošā programma “Makerspace” tiek īstenota Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta 2014. - 2021. gada perioda programmas “Pētniecība un izglītība” aktivitātes “Inovācijas centri” projekta “Inovāciju centra izveidošana Daugavpilī”, proj.nr. NFI/IC/VIAA/2020/4, Līguma Nr. Nr.9.-20.2.2.1/4, ietvaros.
Daugavpils Inovāciju centrs
Tālrn. 29411895
www.facebook.com/daugavpilsinnovationcenter
dic.daugavpils.lv