IestatījumiViegli lasīt
Piekļūstams saturs
Fonta izmērs
Kontrasts

Projekts „Dažādi cilvēki, atšķirīga pieredze, viena Latvija” Izglītības ziņas

106
Projekts „Dažādi cilvēki, atšķirīga pieredze, viena Latvija”

Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) īsteno projektu „Dažādi cilvēki, atšķirīga pieredze, viena Latvija”. Lai nodrošinātu Latvijas pieredzes nodošanu un citu ES valstu prakses izzināšanu, laikā no š.g. 24.marta līdz 26.martam  bija organizēts brauciens uz Bratislavu (Slovākija), lai tiktos ar valsts pārvaldes, pašvaldību iestāžu un romu NVO pārstāvjiem.Šajā braucienā Daugavpils pašvaldību pārstāvēja J.Raiņa Daugavpils 6.vidusskolas direktores vietniece izglītības jomā Ludmila Voitova.

Brauciena mērķis bija veicināt starptautisku sadarbību un nodrošināt labās prakses apmaiņu romu kopienas integrācijas un izglītības jomā.

Projekta dalībnieki izzināja Slovākijas valsts un nevalstisko organizāciju iniciēto atbalsta programmu būtību un mehānismus darbā ar romu kopienu, apciemoja izglītības iestādes, kurās mācās romu bērni un skolēni.  Vizītes laikā bija iespēja gūt izpratni par praktisko darbu ar romu bērniem agrās bērnības posmā, iepazīties ar Slovākijas organizāciju, kuras darbības mērķa grupa ir romu kopiena, veicināt labās prakses apmaiņu un sadarbību starp Latviju un Slovākiju, kā arī prezentēt Latvijas labo praksi romu izglītības jomā.

Daugavpils pārstāve sagatavoja materiālus par J.Raiņa Daugavpils 6.vidusskolas pieredzi par formālo un neformālo romu izglītību, uzdāvināja informatīvos bukletus un suvenīrus par Daugavpili un Latviju.

Pirms pasākumiem notika arī Latvijas grupas tikšanās, kurā notika iepazīšanās ar dažādu institūciju (LR IZM, LR KM,  IKVD, Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādi „Jelgavas izglītības pārvalde”, biedrību „Romu Kultūras Centrs", Ventspils Vakara vidusskolas, Limbažu novada domes)vadītājiem. 

Vizītes ietvaros notika tikšanās ar Slovākijas  Iekšlietu ministrijas pārstāvjiem, kas atbildīgi par darbībām, kas vērstas uz romu izglītības nodrošināšanu un darbu ar romu vecākiem  un kas nodrošina cilvēktiesību ievērošanu (romu segregācijas mazināšana, skolu monitorings, tiesu procesi). Bija iespēja iepazīties ar NVO pārstāvjiem, kas strādā ar romu izglītības jautājumiem, izmantojot metodiku „Soli pa solim” un savu darbību koncentrē uz agrās bērnībās posmu. Vērtīga bija tikšanās ar starptautiskā  līmeņa organizācijas (OSF Bratislava) pārstāvjiem, kuru pētījumu  mērķis ir analizēt un ierosināt izmaiņas romu izglītībā un integrācijā valstu izglītības politikas līmenī. Tika iepazīta Bratislavā realizēta skolotāju apmācības un iekļaujošās izglītības veicināšanas projekta „eduRoma”  darbība.  Lai iepazītos ar praktisko pedagogu darbu, dalītos pieredzē un prezentētu labās prakses piemērus romu izglītības jomā, pilsētā Ziārā nad Hronomā tika apmeklēta sākumskola, kurā mācās romu skolēni līdz 10 gadu vecumam.

Piedaloties projektā, Latvijai un Daugavpils pašvaldībai bija iespēja dalīties ar savu darba pieredzi, uzzināt, kā Slovākijas valsts un pašvaldības atbalsta un strādā ar romu kopienu, kādus projektus romu tematikā īsteno. Bija iespēja apzināt tās jomas, kurās iespējama tālāka sadarbība ar Slovākiju un līdzīgu projektu iespējamā īstenošana savā pašvaldībā.

 

Informāciju sagatavoja:

J.Raiņa Daugavpils 6.vidusskolas

direktores vietniece izglītības jomā

Ludmila Voitova

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!