IestatījumiViegli lasīt
Piekļūstams saturs
Fonta izmērs
Kontrasts

Meistarības universitāte „Kā nu bez matemātikas!?...” Izglītības ziņas

133
Meistarības universitāte „Kā nu bez matemātikas!?...”

Šogad Daugavpils pilsētas Vispārējās un profesionālās izglītības pārvaldes viena no prioritātēm ir starpdisciplināru prasmju aktualizēšana mācību stundā.

Prioritātes realizēšanai 25.septembrī tika atklāta Meistarības universitāte „Kā nu bez matemātikas!?...” . Meistarības universitāte – ir 6 semināru cikls. Pirmajā gadā „studēt universitātē” tika uzņemti 52 dabaszinātņu un matemātikas skolotāji. Nodarbības tiks organizētas ar mērķi saprast

  • starpdisciplināru (SD) uzdevumu būtību un to izveidošanas principus;
  • kā labāk organizēt starpdisciplinārās mācības un to saistību ar mācību priekšmetiem un reālo dzīvi;
  • starpdisciplināritātes lomu radošai un aktīvai dzīvei, tās uzdevumu risināšanai

 

      Nodarbību laikā modelēsim mācīšanas un mācīšanas procesus, kas notiek plašākā, reālajai dzīvei maksimāli tuvinātā starpdisciplinārā vidē, nevis ierobežotos atsevišķu priekšmetu rāmjos, ir balstīti uz pieredzi, tajā skolotāji māca un mācās, kā arī skolēni mācās darot un reflektējot. Viens no svarīgākajiem aspektiem ir mijiedarbība starp mācību procesa dalībniekiem – skolotājiem, skolēniem un mācību saturu.

      Semināru cikla atklāšanā skolotāji tika iepazīstināti ar Meistarības universitātes aktivitāšu mērķiem un uzdevumiem, kā arī organizēts 8 integrēto grupu (bioloģijas un matemātikas skolotāji, fizikas un matemātikas skolotāji, ķīmijas un matemātikas skolotāji, dabaszinību un matemātikas skolotāji) darbs –starpdisciplināru uzdevumu veidošana, izmantojot žurnāla „Ilustrētās Zinātnes” rakstus. Jaunākā informācija šajos rakstos var nodrošināt modernu mūsdienīgu mācību vidi, kurā skolēni ir zinātkāri un ar aizrautību apgūst zināšanas. Veidojot uzdevumus skolotāji dalījās ar interesantām idejām un iedvesmoja kolēģus uz jaunām idejām. No izveidotajiem uzdevumiem var secināt, ka skolotāju starpdisciplinārajās komandās ir augsts inovatīvs potenciāls.            

      Gada beigās no visiem materiāliem – skolotāju labās prakses piemēriem, kuri veidoti „universitātes” ietvaros, radīsim metodisko līdzekli, kurš palīdzes arī citiem pedagogiem pilnveidot savas profesionālās kompetences. 

      Semināru cikla 2. nodarbība notiks 17. oktobrī Daugavpils Valsts ģimnāzijā plkst.14.30. Fizikas un matemātikas skolotāji dalīsies pieredzē ...

 

Metodiķes R.Puida, J.Azareviča

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!