IestatījumiViegli lasīt
Piekļūstams saturs
Fonta izmērs
Kontrasts

Zviedru un latviešu jaunieši pēta migrācijas radītos ieguvumus un zaudējumus Izglītības ziņas

127
Zviedru un latviešu jaunieši pēta migrācijas radītos ieguvumus un zaudējumus

2013.gada septembrī Daugavpils Valsts ģimnāzijas  un Gymnasium Skövde Västerhöjd (Zviedrija) jaunieši uzsāka projekta „Migrācija – ieguvumi un zaudējumi 21.gadsimtā” īstenošanu NORDPLUS JUNIOR programmas ietvaros.

Projekta mērķis ir noskaidrot migrācijas izpausmes veidus divās ekonomiski, sociāli un vēsturiski ļoti dažādās valstīs – Latvijā un Zviedrijā, noteikt kopīgo un atšķirīgo, lai rastu savstarpēju sapratni problēmu risināšanā 21.gadsimta Eiropā.

Projekta dalībnieku pirmā tikšanās notika Daugavpilī. Tās laikā skolēni, klausoties Latvijas Universitātes doktorantes Karīnas Oborunes lekciju un atbildot uz jautājumiem, izzināja migrācijas (mobilitātes) daudzveidīgās izpausmes formas dažādās Eiropas valstīs. Migrācijas īpatnības Daugavpilī tika pētītas, tiekoties ar Daugavpils pilsētas domes sabiedrisko attiecību nodaļas referenti Jolantu Ūzuliņu un Daugavpils ebreju kopienas pārstāvi Josifu Ročko.

20.gadsimta Latvijas vēstures svarīgākie notikumi, kas ietekmēja un joprojām ietekmē migrācijas procesus, tika izzināti Okupācijas muzejā, bet 21.gadsimta aktualitātes jaunieši izzināja nevalstiskās organizācijas „Patvērums „Drošā māja”” birojā.

Īpaši sirsnīgas bija zviedru jauniešu ciemošanās ģimnāzistu ģimenēs. Daugavpiliešu vecāki un vecvecāki viesiem stāstīja savu migrācijas „stāstu” par to, kā un kāpēc viņi nokļuva Daugavpilī, kā pārcelšanās ir ietekmējusi viņu dzīvi, kas ir zaudēts un kas – iegūts.

Tikšanās noslēgumā projekta partneri kopā būvēja „Eiropas māju” un veidoja stāstu par to, kas ir šīs mājas iemītnieki, kas viņus vieno, kādas ir kopējās vērtības, kas ir atšķirīgs, bet saistošs. Zviedru jaunieši un skolotāji atzina, ka projekta turpmākā norise visa mācību gada laikā sola daudz pārsteigumu un jaunu atziņu, jo vide, kādā darbojas abas skolas, ir ļoti atšķirīga. Priecājamies, ka Daugavpilī gūtie iespaidi – gan visu lektoru atraktīvais stāstījums, gan sakoptā pilsēta un skola, gan dalībnieku smaidi un vecāku atvērtība, radīja drošu pamatu jauniem atklājumiem.

 

Informāciju sagatavoja:

projekta koordinatore

Renāte Malnace

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!