“Spārītes” pieredze, realizējot APU programmu Izglītības ziņas
Kad mēs, Daugavpils pilsētas 5.pirmsskolasizglītības iestādes kolektīvs, uzzinājām par APU programmu, kuras mērķis ir pamanīt pozitīvo un dažādos veidos to atbalstīt, tā uzreiz izraisīja interesi mūsu iestādē.
Pirmkārt, izveidojām darba grupu un sākām strādāt. Vienojāmies balstīties uz spārnoto teicienu, ka “Pareiza uzvedība no gribas trūkuma cieš vairāk, nekā no zināšanu trūkuma".
Izstrādājām darba plānu veiksmīgai programmas realizēšanai, izskatījām un apspriedām visus variantus, lai ieinteresētu gan pedagogus, gan bērnus, kā arī bērnu vecākus šajā procesā.
Izstrādājām vienotu sistēmu pozitīvas uzvedības veicināšanai: uzvedības noteikumus, kuru pamatā ir drošība, cieņa un atbildība; vienotu apbalvošanas sistēmu, kā arī vienojāmies par kopīgu rīcību ja tiek neievēroti izstrādātie noteikumu.
Katram bērnam ir izstrādāts labo darbu kalendārs, kurā viņš izvieto savus nopelnītos apbalvojumus. Mēneša beigās tā bērna vecāki, kurš saņēmis visvairāk apbalvojumu, no iestādes vadītājas saņem Pateicības rakstu. Tas patiešām ir ļoti liels stimuls bērniem un milzīgs prieks un gods viņu vecākiem!
Lai veiksmīgāk realizētu APU programmu, mēs ar bērniem un vecākiem izpētījām vairākus materiālus (gan bibliotēkā, gan internetā) un izveidojām metodiskos līdzekļus, kuros iekļāvām dažādas pasakas, dzejoļus, mīklas, krustvārdu mīklas, izdales materiālus un visu to, kas saistīts ar šīs programmas tēmu.
Lai bērni varētu praktiski darboties un nostiprināt iegūtās zināšanas, mēs izstrādājām dažādas spēles un rotaļas.
Lai efektīvāk iedziļinātos šajā programmā, mēs papildinājām savu darba plānu un organizējām dažādus tematiskos vakarus, aizraujošus pasākumus, izstādes, izklaides, tikšanās ar dažādu profesiju pārstāvjiem.
Pēc šis programmas ieviešanas radās ciešāka sadarbība ar bērnu vecākiem. Jūtams, ka bērni cenšas būt patstāvīgi, izturas laipni viens pret otru, neatsakās palīdzēt.
Š.g. 8.maijā mūsu iestādē notika pieredzes apmaiņas seminārs pirmsskolas izglītības skolotājiem “Pozitīvas attieksmes mācīšana pirmsskolas izglītības iestādē, tās metodiskie aspekti”, kurā mēs dalījāmies ar savu pieredzi un idejām, realizējot APU programmu.
Bija ļoti patīkami, ka pasākuma dalībnieki pozitīvi atsaucās par mūsu darbu un augstu to novērtēja. Mēs saņēmām milzīgu gandarījumu par paveikto darbu. Mūsu iestāde turpinās darbu šajā projektā arī turpmāk.
Pozitīva audzināšana ir ļoti svarīga mācību procesā un, tikai sadarbojoties, mēs varam sasniegt patiešām pozitīvu rezultātu.
Informāciju sagatavoja:
Daugavpils pilsētas
5.pirmsskolasizglītības iestādes
vadītāja vietniece
T.Kovaļčuka