Latviešu
IestatījumiViegli lasīt
Piekļūstams saturs
Fonta izmērs
Kontrasts

Kopienā runā par STEM un izglītojamo vērtēšanu Izglītības ziņas

499
Kopienā runā par STEM un izglītojamo vērtēšanu

“Kopienā runā par izglītību” – tāds ir Daugavpils biedrības “Solis izaugsmē” projekts, ko līdz gada beigām īstenos Daugavpils pašvaldībā. Projekta mērķis ir, sadarbojoties ar Daugavpils skolu aktīvajiem vecākiem (vecāku komiteju pārstāvjiem) un pieaicinot plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus, mazināt nepatiesas un naidīgas informācijas daudzumu par izglītības reformām un attālināto izglītības procesu Covid-19 pandēmijas laikā.

24.novembrī jau notika ceturtā praktiskā nodarbība, kurā attālināti bija sapulcējušies gan Daugavpils 12.vidusskolas aktīvie vecāki, gan vecāki no citām Daugavpils skolām un pedagogi. Šajā tikšanās reizē kopā ar izglītības ekspertēm J.Azareviču, E.Balodi un S.Gabrāni tika praktiski apskatīts STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics) priekšmetu apguves nozīmīgums un jaunā vērtēšanas kārtība skolās saistībā ar jauno mācību satura ieviešanu. Zināšanas par STEM ir mūsu palīgs ikdienā un mūsu bērniem jāmācās tās ar prieku, ģimenē jārada pozitīva attieksme gan pret mācību priekšmetu, gan pret skolotāju. Vecākiem jāpievērš uzmanība savai verbālajai komunikācijai un nebūtu jānosoda skolotāju darbs, bet gan jāskaidro skolēnam, ka jebkurā dzīves jomā viss ir atkarīgs no apzinīga un mērķtiecīga darba. Tāds bija lektoru virsmērķis un atraktīvās nodarbības to papildināja.  Nekādā gadījumā nevajag bērnam uzspiest kādu mācīšanās veidu tikai tāpēc, ka vecāki paši tā skolas laikā mācījušies. Jāpatur prātā tas, ka izglītības saturs un metodes dinamiski mainās. Vecākiem tika parādītas vairākas uzdevumu krātuves un metodiskais materiāls, kas palīdzēs darbā ar saviem bērniem. Vairāki radošie uzdevumi veicināja vecāku ieinteresētību un demonstrēja, ka matemātika var būt aizraujoša un saprotama. Jaunā vērtēšanas kārtība, kas balstīta uz ideju vērtēt bērna progresu un pašvadītu mācīšanos, arī tika izskaidrota ar ļoti vienkāršiem bet trāpīgiem salīdzinājumiem.

Tādējādi ar neformālās izglītības paņēmieniem saliedētas dažādas kopienas grupas (pedagogi, vecāki, plašsaziņas līdzekļu satura veidotāji) un veicināta vecāku izpratne par kompetenču pieeju mācību saturā un 21.gadsimta dzīvesprasmēm. Nodarbībā piedalījās arī plašsaziņas līdzekļu pārstāvji, kas uzdeva jautājumus. Projekta ilgtspējai izveidotas atbalsta grupa WhatsApp un Facebook, kuras turpinās darboties pēc projekta beigām un kurās varēs saņemt kompetentas izglītības speciālistu konsultācijas, kā arī dalīties pieredzē.

Pēdējā projekta nodarbība notiks 15.decembrī attālināti Covid-19 pandēmijas dēļ, un interesenti ir aicināti sazināties, lai saņemtu saiti uz nodarbību.

Biedrība “Solis izaugsmē”, sadarbībā ar DNVOAC un  un British Council pārstāvniecību Latvijā. Vairāk par British Council darbību Latvijā meklē www.britishcouncil.lv

 

Biedrības "Solis izaugsmē" līdzdibinātāja,

projekta vadītāja

Evelīna Balode

evelina.balode@inbox.lv

m.t./mob.phone +371 28336093

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!