Daugavpils skolēni devās uz vasaras nometni Itālijā Izglītības ziņas
Pēc ilgā Covid-19 pandēmijas pārtraukuma turpinās mobilitātes programmas Erasmus+ aktivitātes. Staņislaba Broka Daugavpils mūzikas vidusskolas skolēni projekta “SEZAM, atveries! Dalīšanās ar entuziasmu, stāstiem un pasākumiem tūkstošgades Eiropā” ietvaros devās uz Itāliju, lai kopā ar jauniešiem un skolotājiem no Vācijas, Francijas, Itālijas un Spānijas gūtu jaunas prasmes un pilnveidotu savas kompetences.
Savos iespaidos par Itālijā pavadīto laiku dalās
1. diena, Viktorija:
“Pirmajā vasaras nometnes dienā mēs devāmies pārgājienā gar Orta ezeru. Tas ir ezers Itālijas ziemeļos, no kura paveras brīnišķīgas ainavas, kas apvieno kalnus, arhitektūru, mežus un dzidri zilo ūdeni. Pārgājiena laikā mums bija iespēja aplūkot vairākas nozīmīgas Itālijas kultūras vietas: villas, restorānu ar “2 Michelin zvaigznēm”, Sv. Džulio salu, kurai vēlāk braucām garām ar laivu, un tās slavenākajai celtnei, Sv. Džulio bazilikai. Nometnes dalībnieki tika sadalīti grupās, kurās vajadzēja pildīt uzdevumus un dienas beigās dalīties ar iespaidiem padlet.com. Pārgājiena laikā dalībniekiem bija iespēja atvēsināties ezerā vai pasauļoties pie tā. Ceļā atpakaļ uz Novaru visi bija noguruši, bet laimīgi. Fantastisks veids, kā sākt nometni, vai ne?”
2. diena, Anna:
Šīs dienas tēma bija “Geocaching in Milan”, un mērķis bija ne tikai atrast apslēptās kastītes, bet arī nedaudz uzzināt par Milānas skaistākajām vietām. Mūs sadalīja septiņās komandās un katras komandas nosaukums bija kāda slavena persona no Itālijas, saistīta ar mākslu un mūziku, tādi kā Leonardo da Vinči, Džuzepe Verdi un citi. Lai arī no sākuma likās, ka apskatīt visas ieteiktās vietas nebūs iespējams, mēs paspējām arī pastaigāt pa veikaliem un, protams, arī apmaldīties. Mēs apskatījām dažādas ēkas, bet visvairāk piesaistīja “Vertikālais mežs”, kas ir torņi, kuros aug vairāk nekā 1000 sugu koku, krūmu un citu augu. Kā īsti tūristi mēs apskatījām arī Milānas doma laukumu un katedrāli, kas izskatījās vēl greznāka un varenāka nekā bildēs. Tā kā Milānā ir modes galvaspilsēta, nevarējām paiet garām Viktora Emanuela II galerijai, kurā var atrast visus iespējamos pasaules slavenos zīmolus. Pēc tik garas un krāsainas pastaigas ar piedzīvojumiem, piekusuši un iedvesmoti mēs visi devāmies mājās.
3. diena, Ksenija:
“11.jūlijs bija pirmā diena Ravizzas skolā. Dalībniekus sadalīja 7 komandās, kur katrai bija uzdevums noformēt vienu mācību telpu. Ar krāsām mēs ilustrējām savas idejas uz telpas sienām un mēbelēm. Kad visi pabeidza darbu, notika katras komandas telpas prezentācija. Žūrija novērtēja visas komandas un nosauca iegūtos punktus. Pēc aktivitātēm skolā audzēkņi no Itālijas apmeklēja peldbaseinu, ārzemju audzēkņi piedalījās itāļu pastas darbnīcā. Vēlāk visi kopā ēda vakariņas no sagatavotas pastas.”
4. diena, Madara:
“Šī diena iesākās Ravizzas skolas sporta zālē, kurā skolotāja iepazīstināja ar dienas plānu. Šajā dienā mums bija iespēja attīstīt prasmi debatēt angļu valodā. Dienas vidū, kā ierasts, bija pusdienu pārtraukums, kurā ar citu valstu Erasmus dalībniekiem apspriedām aktualitātes nometnes ietvaros, savā valstī, pasaulē. Pēc pusdienu pārtraukuma turpinājām debatēt, un tad tika paziņota grupa, kura uzvarēja debatēs. Dienas noslēgumā devāmies uz grupas "Quoziente inespressivo" koncertu, kurā dejojām pie itāļu populārākajām dziesmām. Tieši šajā pasākumā sajutām kopības sajūtu.
5. diena, Veronika:
“Pēdējo nometnes dienu mēs sākam ar “dārgumu medībām”. Šajā aktivitāte tikām sadalīti komandās pēc sportu nosaukumiem, un katrai komandai tika iesniegts saraksts ar vietām un priekšmetiem, kurus vajadzēja atrast pilsētā, un ar kuriem vajadzēja nofotografēties. Taču uzdevums bija vairāk radošs nekā balstīts uz meklēšanu, jo fotogrāfijas vajadzēja izpausties, kā arī sarakstā bija ne tikai noteikti mērķi, bet arī tādi, kur komanda radītu savu izpratni, piemēram, bija tādi punkti: kaut kas labs/dārgs/jauks. Pēc medībām sekoja sporta aktivitātes, kur piedalījās gan daļa no komandām, gan visi dalībnieki. Domāju, ka visvairāk visiem iepatikās spēle, kur gandrīz katram tika iedota lente, kuru noteiktā laika posmā bija jāpiestiprina pie apģērba (bez mezgliem), visi mēģināja savākt no citiem tik daudz lenšu, cik var. Atriežoties skolas ēkā, notika pēdējā aktivitāte, kur katras valsts pārstāvji bija izvēlējušies vienu dziesmu, kuru būtu jādzied visiem. Šo “karaoke” mēs sākam ar “Macarena” spāņu valodā. Turpmāk, kad mēs dziedājām dziesmu vācu valodā, vācu audzēkņi mūs iemācīja šīs dziesmas deju kustības. Tas noteikti visiem patika, jo arī pēc dziedāšanas daži atkārtoja šīs kustības. Nometni noslēdza apbalvošana, kur tika apbalvoti tie, kuri saņēma visvairāk punktu. Pēc tam bija neliels izlaidums, kur visus dalībniekus pacienāja ar gardiem pīrāgiem un kēksiem, kā arī itāļu audzēkņi noorganizēja “krāsas lietu” dalībniekiem. Taču pēc tam notika visskumjākā daļa, jo bija laiks teikt “uz redzēšanos”.”
Nākamā tikšanās paredzēta Vācijā šī gada septembrī. Ļoti ceram, ka pandēmijas ierobežojumi netraucēs jauniešiem darboties kopā klātienē.
Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas Erasmus+ programmas īstenoto projektu “SEZAM, atveries! Dalīšanās ar entuziasmu, stāstiem un pasākumiem tūkstošgades Eiropā” (Open SESAME! Sharing Enthusiasm, Stories and Actions in Millenials’ Europe) 2020-1-IT0dienu 2-KA229-079743_2) līdzfinansē Eiropas Savienība. Šī publikācija atspoguļo tikai tās autoru viedokli, un Eiropas Komisijas atbalsts šīs publikācijas tapšanai nav uzskatāms par tās satura apstiprinājumu, un Komisija nekādā veidā neuzņemas atbildību par šeit ietvertās informācijas tālāku izmantošanu. Vairāk par projektu: https://opensesame-erasmus.weebly.com/
Informāciju sagatavoja:
Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas metodiķe
Evelīna Balode