Daugavpils skolas aktīvi iesaistās Erasmus+ projektos Izglītības ziņas
Daugavpils macību iestādes jau vairākus gadus aktīvi piedalās “Erasmus+” starptautiskās apmaiņas projektos. Pedagogiem tā ir lieliska iespēja smelties darba pieredzi no ārzemju kolēģiem, bet bērniem – interesanti pavadīt laiku, paplašināt redzesloku un uzlabot svešvalodu prasmes.
Šobrīd Daugavpils mācību iestādes ir iesaistītas 55 šādos projektos. Lielākā daļa no tiem paredz, ka 2-3 gadu garumā skolēni ar pedagogiem (un arī vecākiem) strādā pie kādas tēmas: lasītprasmes uzlabošanas, drošības internetā, uzņēmējdarbības iemaņu attīstīšanas u.c. Protams, neizpaliek arī sociāli nozīmīgi projekti. Pirms neilga laika no Rumānijas atgriezās Daugavpils 11. pamatskolas delegācija, kas piedalās projektā “Skolēnu ar īpašām vajadzībām sociālā iekļaušana, šķērsojot robežas”.
Arī mūsu pilsētā projektu gaitā tiek uzņemti viesi no dažādām Eiropas valstīm. Tā 18. februārī Daugavpilī ieradās skolu apmaiņas projekta „Mācīties vienam no otra – veidot nākotni” dalībnieki, kuru vidū bija gan Daugavpils skolu audzēkņi un pedagogi, gan Čehijas, Vācijas, Grieķijas un Itālijas pārstāvji.
Domē jaunieši iepazinās ar Daugavpili un tās vēsturi, uzzināja par izglītības un biznesa attīstības iespējām mūsu pilsētā, projektiem un programmām, kas vērstas uz jauniešu atbalstu un viņu spēju attīstīšanu. Pilsētas vēstures un kultūras izzināšana turpinājās, apmeklējot Daugavpils cietoksni un Marka Rotko mākslas centru.
Šī projekta galvenais mērķis ir veicināt uzņēmējdarbības izglītību, tāpēc vairāku dienu garumā skolēni piedalījās aktivitātēs, kas palīdzēja pilnveidot uzņēmēja pamatprasmes: tikās ar jauniem uzņēmējiem, iepazina labas prakses pieredzi, piedalījās dažādās darbnīcās un treningos. Par projekta dalībnieku „mājvietu” kļuva Daugavpils 16. vidusskola, kur 20. februārī jaunieši pulcējas, lai praktiski pielietotu iegūtās zināšanas, veidojot mācību uzņēmumus.
Ieguvēji no Erasmus+ projektu īstenošanas ir ne vien pedagogi un jaunieši, kas gūst jaunu pieredzi un iepazīst pasauli, bet arī pilsēta kopumā: aptuveni 80-85% no aktivitātēm finansē Valsts izglītības attīstības aģentūra, bet atlikusī summa, ko priekšfinansē pašvaldība, projekta noslēgumā atgriežas pilsētas budžetā. Tikmēr mācību iestādēm tiek piesaistīts finansējums, bet ārvalstu viesi dzīvo viesnīcās, apmeklē ēdināšanas iestādes, muzejus, izmanto transporta pakalpojumus, un pēc tam arī atgriežas jau kā tūristi kopā ar savām ģimenēm.
Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.