Daugavpils 3.vidusskolas Erasmus+ projekta „Virtuālā klase mums” dalībnieku iespaidi Rumānijā Izglītības ziņas
Starptautiskā projekta „VRClass4Us” noslēgumā četri Daugavpils 3.vidusskolas skolēni, guva iespēju aizbraukt uz Rumāniju, lai apgūtu VR Unity programmu, kas ļauj izstrādāt materiālus 3D formātā. Programmēšana ir cilvēces nākotne, un tāpēc ir svarīgi iepazīties ar to savlaicīgi.
Dalībnieki no Spānijas, Polijas, Turcijas, Rumānijas un Latvijas sapulcējās vienā no senākajām Rumānijas pilsētām Rošiori de Vede un dalījās pieredzē. Piecas dienas, no 18. līdz 22.martam, bija pavadītas sarežģītā un aizraujošā darbā, iepazīstoties ar Rumānijas kultūru un tradīcijām.
Lai piedalītos projektā, katram ieinteresētajam skolēnam vajadzēja izveidot prezentāciju „Prezi” vietnē. No katras valsts izvēlējās visspējīgākos skolēnus ar labām angļu valodas zināšanām un noteiktām prasmēm datorprogrammatūrā tāpēc, ka darbs Unity programmā prasa lielu piepūli. Tieši Unity dod iespēju veidot VR vidē interaktīvas prezentācijas. Tagad varam radīt VR prezentāciju bez mentoru starpniecības, apmācīt citus un integrēt šādu programmu mācību procesā, lai motivētu skolēnus iegūt padziļinātas zināšanas mācību priekšmetos.
Rumānijā pildījām daudzveidīgus uzdevumus, kas bija saistīti ne tikai ar prezentāciju veidošanu Power Point formātā, bet arī VR vidē. Veicām darbu internacionālās grupās, apspriedām dažādus uzdevumus un diskutējam par to, ar ko atšķiramies un kas mūs apvieno ES dimensijā, kā arī to, kādas iespējas mums piedāvā Erasmus+ projekti. Darba laikā komunicējām ar citu valstu skolēniem, uzlabojām angļu valodas prasmes, kā arī sadraudzējāmies ar citiem projekta dalībniekiem.
Rumānijas komanda sagaidīja mūs sirsnīgi un laipni. Bija saplānota aizraujoša, izklaidējoša un izzinoša kultūrprogramma. Mēs bijām gaidīti pilsētas pašvaldībā, kur uzzinājām vairākus interesantus faktus par pilsētas vēsturi, kā arī bija unikāla iespēja iejusties Rošiori de Vede pilsētas mēra lomā.
Kā Latvijas, tā arī Rumānijas tauta bagāta ar savām deju un mūzikas tradīcijām, kuras tiek pārmantotas no paaudzes paaudzē. Ugunīgās rumāņu dejas joprojām nav iespējams aizmirst – ar prieku mācījāmies dejot folkloras mūzikas pavadījumā.
Ceļojums ar kuģi pa Donavu, kur varējām vērot brīnišķīgu Rumānijas un Bulgārijas dabu, otrā lielākā celtne pasaulē – Rumānijas Parlamenta pils un etnogrāfiskais muzejs Bukarestē paliks ilgi mūsu atmiņā.
Bukarestes Eksperimentu centrā varējām iejusties īstu zinātnieku lomā un censties izprast zinātni no eksperimentu puses. Ne katram cilvēkam ir iespēja apskatīt Van de Grāfa ģeneratoru un Teslas spoli darba procesā, kā arī gulēt uz naglām. Šajā centrā pārbaudījām vairākus fizikas likumus un vērojām dažādu fizikas nozaru demonstrējumus.
Projekta noslēgumā dalībnieki saņēma sertifikātus un suvenīrus. Mūsu komanda uzdāvināja atslēgu piekariņus ar projekta logo, kurus izgatavoja mūsu sponsors - Latgales dizaina biedrība.
Kopumā mēs lietderīgi pavadījām laiku, iegūstot jaunu pieredzi un zināšanas. Iepazīstoties ar Rumānijas kultūru, mēs vairāk paplašinājām savu redzesloku. Turpmāk labprāt izmantosim iegūtās prasmes mācību procesā un dalīsimies iespaidos un iegūtajā pieredzē ar klasesbiedriem. Kā arī esam pārliecināti, ka tuvākajā nākotnē virtuālās realitātes tehnoloģijas tiks izmantotas arī mūsu skolā.
Daugavpils 3.vidusskolas Erasmus+ programmas projektu „VRClass4Us” līdzfinansē Eiropas Savienība. Vairāk par Erasmus+ programmu var uzzināt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājaslapā www.viaa.gov.lv sadaļā Erasmus+.
Informāciju sagatavoja:
Daugavpils 3.vidusskolas skolēni
Sergejs Motrtončiks, Viktorija Orlova, Artūrs Pontags, Viktorija Volkova