Attālinatās mācības Daugavpilī uzsāk 3 284 sākumskolas audzēkņu Izglītības ziņas

1234

25. janvārī, pēc garajām ziemas brīvdienām, mācības atsāk arī 1.-4.klašu skolēni. Daugavpils pilsētas 17 vispārizglītojošajās iestādēs (izņemot Daugavpils Valsts ģimnāziju, kur mācās skolēni no 7.-12.klasei) kopumā ir 3284 1.-4.klašu skolēni, kuriem mācības sakarā ar epidemioloģisko situāciju notiks attālināti. Izņēmums ir Stropu pamatskolas – attīstības centra audzēkņi, kuri turpinās mācīties klātienē.

Pilsētas izglītības iestādes, rūpējoties par mācību procesa veiksmīgu norisi, vēl pagājušonedēļ apzināja skolēnu vecākus, saskaņojot nodarbību grafiku, formātu un veidu, kā bērni saņems uzdevumu lapas. Tiek risināts arī tehniskā nodrošinājuma jautājums. No 2020.gada 27.marta līdz 2020.gada 4.decembrim Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldē no Izglītības un zinātnes ministrijas saņemti 236 klēpjdatori, 92 planšetes un 144 viedtālruņi, kas izsniegti skolēniem izmantošanai mācību procesa laikā. Pedagogu darba vietu aprīkošanai pašvaldība iepērk vēl 932 datorus (2020.gada decembrī iegādāti 245 klēpjdatori, bet 2021.gada 22.janvārī saņemti atlikušie 687 klēpjdatori, kas izsniegti izglītības iestādēm). Ja ar šiem resursiem nebūs pietiekami, nāksies meklēt papildus risinājumus.

1.-4.klašu attālināto mācību procesa nodrošināšanai tiks izmantotas tās pašas digitālās platformas, kurās šobrīd mācās arī vecāko klašu skolēni: ZOOM, Skype, kā arī e-klases jaunā video saziņas funkcija. Konsultējoties ar vecākiem, skolas šobrīd orientējas uz to, lai vismaz dažas stundas dienā notiktu tiešsaistē, pārējās stundās bērni strādās patstāvīgi ar mācību grāmatām un darba burtnīcām, kā arī izmantojot digitālās mācību platformas soma.lv, uzdevumi.lv un tavaklase.lv . Ir arī tādi vecāki, kas uzdevumus vēlas saņemt tikai izdrukāto darba lapu veidā, un viņiem šāda iespēja tiks nodrošināta.

Izglītības pārvaldē norāda, ka kopumā, izglītības iestādēm sadarbojoties ar vecākiem, mācību procesu izdodas organizēt diezgan veiksmīgi: 25.janvārī no rīta sistēmai nebija pieslēgušies vien daži sākumskolas skolēni. Katru situāciju pārbaudīs individuāli, un, ja būs nepieciešama palīdzība, iesaistīsies gan skolas, gan Izglītības pārvalde.

Lielākas bažas vecākiem rada tas, kā organizēt bērnu pieskatīšanu. Izglītības pārvalde savas kompetences robežās sniedz informatīvu atbalstu arī šīs problēmas risināšanai.

Šīs nedēļas laikā Izglītības pārvalde vērīgi sekos līdzi mācību procesa gaitai, lai detalizēti izprastu, kāda ir reālā situācija, un, vajadzības gadījumā,  ieviestu korekcijas.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!