Mečislavam Caunem piešķirts apbalvojums “Mūža ieguldījums” Pašvaldības ziņas

1055
Mečislavam Caunem piešķirts apbalvojums “Mūža ieguldījums”

30. jūnijā Daugavpils pilsētas domes sēdē deputāti atbalstīja lēmumu par apbalvojuma “Mūža ieguldījums” piešķiršanu ilggadējam kultūras darbiniekam, fotogrāfam, kinoamatierim Mečislavam Caunem.

   Mečislavs Caune dzimis 1932. gada Daugavpils apriņķa Ūdrīšu pagasta Stašānos. 9 gados iemīlējās mūzikā, pašmācības ceļā apguva akordeona spēli, kas kļuva par viņa dzīves un darba neatņemamu sastāvdaļu. 1949. gadā tika pieaicināts par muzikantu Daugavpils Valsts krievu drāmas teātrī Leļļu brigādē, kur nostrādāja divus gadus. 1954. gadā, pēc atgriešanās no armijas, sāka strādāt Krāslavas kultūras namā par akordeonistu. 1955. gada augustā pārcēlās uz dzīvi Daugavpilī un sāka strādāt Daugavpils Kultūras namā Nr.1 (Vienības nams), no 1964. gada strādāja Pionieru namā un vadīja kinoamatieru pulciņu. M. Caunes kino ne vienu reizi vien kļuva par republikas un Baltijas republiku kinoamatieru festivālu laureātiem. Viņa un audzēkņu veidotās filmas  piedalījās Vissavienības skatē. Īsfilmas bija par dabu, par pilsētu, par slaveniem Daugavpils cilvēkiem, kopumā vairāk kā 50 filmas. M. Caune bija arī filmas “Daugavpils 700” režisors. Viens no viņa audzēkņiem Romualds Pipars šodien pazīstams kā režisors, autors, operators un producents vairāk nekā 100 Latvijā veidotām filmām.

Pēc septiņiem nostrādātajiem gadiem atkal atgriezās Kultūras namā Nr.1 un strādāja par akompanētāju deju kolektīvā “Orions.” No 1986. gada – koncertmeistars Daugavpils Kultūras pilī. 1989. gadā Mečislavs Caune izveidoja senioru deju kolektīvu “Atbalss.” 1990. gada maijā kolektīvs piedalījās atjaunotās Latvijas pirmajos Latgales Dziesmu un deju svētkos.

Ar mākslas fotogrāfiju sācis nodarboties 1970. gadu sākumā, kad Daugavpils reģiona mākslinieku savienība pieaicināja viņu izveidot izstāžu bukletus un kultūras darbinieku portretus. Daudziem no šiem darbiem šodien ir kultūrvēsturiskā nozīme, tie glabājās Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja krājumā. Savos darbos M. Caune attēloja Daugavpils pilsētas svētkus, dziesmu svētkus.
M.Caune ar izcilām organizatoriskajām darba spējām, ar plašo un daudzveidīgo darbības sfēru veicinājis Daugavpils kultūras attīstību, ir iemūžinājis Daugavpils kultūras dzīves skaistākus un nozīmīgākus mirkļus un personības.

Apbalvojums „Mūža ieguldījums” par ilggadēju, godprātīgu, pašaizliedzīgu un augsti profesionālu darbu Daugavpils pilsētas labā tiks svinīgi pasniegts M.Caunem 5. jūlijā plkst.11.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā.

 

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils pilsētas pašvaldības

Komunikācijas nodaļa

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!