Daugavpilī mainīs kultūras un tūrisma jomu pārvaldības modeli Pašvaldības ziņas

1201
Daugavpilī mainīs kultūras un tūrisma jomu pārvaldības modeli

Sākot ar 1. oktobri Daugavpilī mainīsies kultūras un tūrisma jomu pārvaldības modelis, tā ceturtdien, 17. augustā, Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes sēdē lēma deputāti. Izmaiņas ļaus efektīvāk koordinēt pašvaldības struktūrvienību darbu, kā arī pilnveidot un attīstīt vienotu un kvalitatīvu Daugavpils kultūras un tūrisma piedāvājumu.

Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš uzsvēra, ka, sakārtojot kultūras un tūrisma jomu pārvaldības struktūru, tiks sekmēta kultūras un tūrisma piedāvājuma attīstība un pieejamība. Gaidāmās izmaiņas ļaus efektīvāk izmantot Daugavpils tūrisma potenciālu, kam šobrīd ir vēl daudz neizmantotu iespēju. Priekšsēdētājs norādīja, ka sakārtota pašvaldības struktūra ar skaidri noteiktām funkcijām katrā jomā ļaus lietderīgāk izmantot finanšu līdzekļus.

Saskaņā ar izmaiņām  Daugavpils valstspilsētas pašvaldības iestāde “Vienības nams” kļūs par vadošo iestādi, kas īstenos valsts un pašvaldības kultūrpolitiku un koordinēs kultūras norišu organizēšanu pilsētā. Iestādei tiks noteikts arī metodiskā kultūras centra statuss.

“Vienības nama” paspārnē tiks apvienotas tādas pašvaldības iestādes kā  Kultūras pārvalde, Krievu kultūras centrs, Baltkrievu kultūras centrs, Poļu kultūras centrs, kā arī tiks izveidots Latviešu un latgaliešu kultūras centrs un Ukraiņu kultūras centrs. Tas palīdzēs saglabāt un attīstīt gan latviešu, gan latgaliešu, gan mazākumtautību kultūras. “Vienības nams” kļūs arī par galveno pilsētas kultūras pasākumu īstenotāju.

Izmaiņas skars arī “Daugavpils kultūras pili”, kas kļūs par patstāvīgu Daugavpils valstspilspilsētas pašvaldības iestādi un apvienos divas pašreizējās struktūrvienības - “Kultūras pili” (Smilšu iela 92 ) un “Forštates kultūras namu” (Vidzemes iela 41). Iestādes funkcionālo pārraudzību vienotās pilsētas kultūras dzīves ietvarā veiks “Vienības nams”.

Pašvaldībā tiks ieviests arī vienots Daugavpils cietokšņa un muzeju pārvaldības modelis, nodrošinot gan pilsētas Cietokšņa apkaimes, gan pilsētas muzeju attīstību.

Daugavpils valstspilspilsētas pašvaldības iestāde “Daugavpils cietokšņa un muzeju pārvalde” kļūs par vadošo pašvaldības iestādi, kas īstenos kultūras mantojuma saglabāšanas un muzeju attīstības politiku, būs atbildīga par tās ieviešanu un uzraudzību pašvaldības iestādēs, kā arī nodrošinās valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļa - Daugavpils cietokšņa ar priekštilta nocietinājuma teritorijas (tās aizsardzības zonas) un tajā esošā kultūras mantojuma saglabāšanu un attīstību.

Daugavpils cietokšņa un muzeju pārvalde pārraudzīs un koordinēs  Rotko muzeja (iepr. nosaukums Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs), Daugavpils Tehnikas un industriālā dizaina centra “Inženieru arsenāls” un Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja (t. sk. Latgales kulinārā mantojuma centra “Šmakovka”) darbību.

Tāpat tiks stiprināta pašvaldības darbība komunikācijas un tūrisma jomā,  Komunikācijas nodaļas un “Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūra” vietā izveidojot Sabiedrisko attiecību un tūrisma departamentu.

Uz Latviešu un latgaliešu kultūras centra, Ukraiņu kultūras centra, Daugavpils kultūras pils un Daugavpils cietokšņa un muzeju pārvaldes vadītāju amatiem tiks izsludināti konkursi.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils pašvaldības Centrālās pārvaldes

Komunikācijas nodaļa

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!